O<sub>2</sub> Extraliga - ne 30. 12. 2007
Kladno
1:2sn
0:0, 0:0, 1:1 - 0:0

Velmi cenné dva body z Kladna

<em>Kladno</em> - Ochozy kladenského zimáku neviděly příliš pohledný hokej. Více než padesát minut se hrálo bez branek a strategie vítězila nad pohledností. První trefy se dočkaly až ve dvaapadesáté minutě, kdy Procházka našel skulinu mezi Trvajovými betony. Vyrovnání ale přišlo již za dvě a půl minuty, kdy Haman trefil v pádu Pláškovu přihrávku. Když nepadlo nerozhodnutí v prodloužení, přišly na řadu nájezdy. Všichni aktéři byli úspěšní, až na posledního Kallu, jenž místo brány trefil tyč. Střelcem vítězného gólu se tak stal <b>Aleš Padělek</b>.

Moravané přijeli do Kladna s defenzívní taktikou, která dělala Středočechům značné problémy. To s sebou přineslo zákonitě minimum šancí na obou stranách a když už k nějaké došlo, byli oba gólmani na místě a pozorní. Jejich umění vyzkoušeli Bělohlav s Martinem Procházkou na straně jedné a agilní Svoboda na straně druhé, všichni bez efektu.

Do druhé třetiny nastoupili Orli daleko agresivněji s taktikou napadání po celém hřišti a Středočeši se museli rázem bránit velkému náporu. Kladenská obrana byla ale bezchybná, takže se diváci ani v této části zápasu branky nedočkali.

Ty nakonec uviděli až ve druhé polovině třetí části. Jako první se jí dočkali domácí. Při vyloučení Svobody rozehrála první lajna perfektní kombinaci, na jejímž konci byla ideální přihrávka Patery na volného Procházku a ten našel skulinku mezi betony Trvaje. Orli se ovšem velice rychle oklepali a přesně po dva a půl minutě Haman střelou po ledě zužitkoval nahrávku Pláška. Závěrečné minuty normální hrací doby přinesly snahu obou týmů o tříbodový zisk. Blíže k výhře bylo Znojmo, kteřé hrálo přesilovku pět na čtyři, ale Kladenští tomuto závěrečnému náporu odolali.

Prodloužení již mnoho střel na branku nepřineslo. V samém závěru byl vyloučen Svoboda, ale v jedenáctivteřinové přesilovce gól nepadl, i když Patera byl v dobré střelecké pozici. Při loterii v samostatných nájezdech bylo úspěšných hned prvních pět střelců. Z Orlů se postupně prosadil Erat, Růžička a Padělek, kladenský Kalla však nastřelil pouze tyč, a tak bod navíc putuje do Znojma.

Ohlasy trenérů

Zdeněk Müller (Kladno): Utkání bylo hodně vyrovnané. Měli jsme víc ze hry v první třetině, hosté zase ve druhé, kdy nás hlavně v přesilovkách hodně přitlačili. Oba týmy vycházely hodně z obrany, hokej to asi nebyl moc líbivý. Určitě jsme čekali, že budeme víc bodovat, proto jsme trochu zklamaní. Ale bodovali jsme šest zápasů v řadě, nedá se nic dělat.

Pavel Hynek (Znojmo): Byla to spravedlivá dělba bodů. Utkání bylo vyrovnané, oba týmy vsadily na jistotu. V nájezdech se na nás usmálo štěstí a jsme rádi, že odvážíme i druhý bod.