0:0, 0:1, 2:1 - 0:0
1/3
2/3

Ve středních Čechách vzalo Znojmo jen bod

<em>Beroun</em> - Ve středu zavítali Orli k předposlednímu zápasu základní části do Berouna. První třetina změnu stavu nepřinesla, ale v té druhé zaznamenal přesnou trefu Adam Havlík. Ve třetím dějství domácí zásluhou Jana Bessera vyrovnali, ovšem Znojmo o deset minut později odpovědělo. Tentokrát tečoval puk za berounského gólmana Jiří Beroun. Tři minuty před závěrečnou sirénou poslal duel do prodloužení Richard Diviš. Ani to však o vítězi nerozhodlo a na řadu přišla trestná střílení, kde se jediným šťastným exekutorem stal již zmiňovaný Richard Diviš a zajistil svým barvám bonusový bod.

V úvodu zápasu se přesouvala hra z jedné strany na druhou, ovšem oba gólmani ukázali své skvělé dovednosti. V osmé minutě přišla na řadu první přesilovka, a to na straně Medvědů. Ti si žádnou větší šanci nevytvořili. Změnit skóre však mohl ve vlastním oslabení Staněk, ale kličkou Cikánka nepřekvapil. Ani ve druhé početní výhodě, jež následovala o pár okamžiků později, se Středočeši neprosadili i přesto, že Horčička měl mezi tyčemi plno práce. Největší šanci spálil Kopecký, který obdržel puk přímo před branku, ovšem znojemský gólman puk betony zneškodnil. V posledních minutách hrálo Znojmo dlouhou přesilovku pět na tři. Hosté se sice drželi v útočném pásmu, ale ani Haman brankáře nepřekonal.

I ve druhém dějství se hrály početní výhody na obou stranách. Když přišla ta znojemská, mohl otevřít skóre Vyletelka. Ten ihned po buly obdržel přihrávku před branku, ovšem Cikánek jeho střelu vychytal betonem. Berounský gólman však pohořel ve třicáté první minutě, kdy ujeli Meidl s Adamem Havlíkem do přečíslení. První jmenovaný přihrál svému spoluhráči, jenž vymetl levý roh brankářovy klece – 0:1. Poté hlavní sudí ve vylučování ještě přitvrdil a domácí měli možnost vyrovnat v dvounásobné výhodě. Znojemská trojice si ale pětici Medvědů pohlídala. Pojistit vedení svých barev mohl Morava od modré či Havlík z prostoru pro vhazování, ale Cikánek stál v obou případech na správném místě. Po čtyřiceti minutách hry odcházelo do kabin šťastnější Znojmo.

Hned po dvou minutách od úvodního buly třetí třetiny vyrovnal z přečíslení Jan Besser, který namířil střelu přímo mezi Horčičkovy betony – 1:1. Vyrovnaný hokej se hrál do čtyřicáté deváté minuty, kdy přišlo vyloučení na obou stranách a následně dva tresty berounského týmu. Tato přesilovka Orlům sice ke strhnutí stavu ve svůj prospěch nepomohla, ale o pár minut později se při hře pět na pět prosadil Jiří Beroun. Ten tečoval střelu Hradeckého přímo za brankovou čáru domácí branky – 1:2. Autor gólu následně vyfasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování. Ve druhé části třetí dvacetiminutovky hrál Beroun několik přesilovek, vyrovnal však až v té poslední, když zbývaly do konce zápasu pouhé tři minuty. Tůma přihrál puk ke druhé tyči na Richarda Diviše a ten překonal klečícího Horčičku až na druhý pokus – 2:2. Tato branka dodala Medvědům sílu a třetina se dohrávala v jejich útočném pásmu. Gól však již diváci neviděli, a to znamenalo, že se bude prodlužovat.

V nastaveném čase hrála obě mužstva velmi opatrný hokej. Největší šanci spálil Štach, který se dostal do samovolného úniku, ale při zakončování minul branku.

O vítězi tedy musely rozhodnout samostatné nájezdy. Ty nejsou pro Orly moc šťastné, neboť ze čtyř pokusů vyhráli jen jednou. Série začala na straně hostů, kdy se Cikánkovi postavil Havlík, ale ten, stejně jako jeho čtyři další spoluhráči, neproměnil. Rozhodující branku střelil domácí Richard Diviš pod Horčičkův levý beton – 3:2.

Richard Žemlička (Beroun): V první třetině jsme měli nějaké šance, které jsme ale neproměnili. Máme mladé mužstvo, jsou situace, které neřešíme tak, jak bychom měli. Bylo tam množství chyb. Ve třetí třetině jsme do toho šli na krev. Rozhodly přesilovky. Dvakrát jsme ubránili minutu a půl dlouhé oslabení tři na pět a ještě tři na čtyři, ale poté jsme shodou okolností dostali gól na konci přesilovky pět na čtyři na 2:1. Mužstvo bojovalo až do konce, za to jim skládám absolutorium. Z prodloužení jsme měli strach, protože ho dlouhodbě nehrajeme dobře. Z dvanácti prodloužení jsme desetkrát prohráli. Dnes jsme měli v penaltách štěstí.

Milan Kastner (Znojmo): Přijeli jsme hrát se čtyřmi útoky a v tomto prostředí to nebylo úplně ideální. Neřekl bych, že jsme hráli úplně zanďoura. Zápas byl velice vyrovnaný. Asi jsme si vítězství promarnili v přesilovkách. Měli jsme k dispozici přesiloku pět na tři a čtyři na tři. Obě jsme sehráli velice špatně. Domácí nás v poslední třetině přehráli a dokázali zápas srovnat, v závěru jsme byli horší. Pak domácí rozhodli v nájezdech. To je vabank. Ani bych to nehodnotil, že jsme zklamali, ale nic extra jsme nepředvedli.