2:0, 3:0, 2:2
1/3
2/3

Ve Zlíně se překvapení nekonalo

<em>Zlín</em> - Už ve druhé minutě zápasu prohrávali Orli ve Zlíně o dvě branky. Do konce první třetiny se sice na stavu již nic nezměnilo, ale zlínské mužstvo ve druhé dvacetiminutovce přidalo další tři góly a vyjádřilo tak jasnou převahu. Ve třetí třetině domácí zvýšili na 6:0, přesto se Orlům podařilo korigovat skóre, když se ve dvojnásobné přesilovce trefil <b>Přemysl Sedlák</b>. Ten pak ještě ke konci zápasu přidal i druhou branku. Orli si tak připsali druhou prohru v Tipsport Hockey Cupu.

Branku Orlů ve druhém přípravném a zároveň pohárovém utkání hájil tentokrát loňský junior Michael Panec a jeho premiéra mezi muži nezačala dobře. Znojemští hokejisté neuhlídali Důrase, který po spolupráci s Köhlerem skóroval už po čtyřiceti vteřinách. Za další minutu byl puk opět ve znojemské síti. V přesilovce dorážel Mokrejšovu střelu Filip Čech a domácí se dostali do dvougolového vedení. Z počáteční studené sprchy se ale Orli otřepali a udrželi zlínský brankostroj bez dalšího zásahu a i sami párkrát zahrozili u zlínské brány.

foto
⇒  Mladý brankář Michael Panec dostal ve Zlíně příležitost střežit svatyni Orlů

Stejné jako v prvním duelu s brněnskou Kometou i tentokrát byla pro Znojmo nejnepovedenější druhá třetina. Rachůnek přesně mířil opět v přesilovce a další čtvrtý gól padl dokonce při oslabení domácích, kdy zakončoval Balaštík, který posléze přidal další úspěšnou trefu a Zlín po dvou třetinách vedl již 5:0.

Šestý puk padl za Pancova záda, když se znovu prosadila dvojice Důras – Köhler. Orlům se ale nabídla přesilovka pět na tři a její výhodu zpečetil Přemysl Sedlák. Necelé tři minuty vedli domácí díky Galvasovi znovu o šest gólů, ale znojemský Sedlák se v závěru rozstřílel a přidal druhou branku.

Po dohodě, už mimo zápas, si z každého mužstva vyzkoušeli tři hráči samostatné nájezdy. Zatímco z domácích byli všichni úspěšní, z trojice Orlů – Sedlák, Kýhos, Říha nebyl jediný přesným exekutorem.

Karel Vaněk (Znojmo): Nezačali jsme dobře, hned jsme prohrávali o dva góly. Zlín má velmi kvalitní mančaft a na tom malém hřišti nás přehrál. Udělali jsme opět mnoho individuálních chyb a neproměnili jsme několik šancí. Máme nový tým, na tom všem musíme během přípravy zapracovat.