1:0, 3:0, 3:0
1/3
2/3

Report ze zápasu VIL vs. ZNO (7:0)

V posledním kole základní části Erste Bank Eishockey ligy zažil Villach doslova snový start do utkání. Již ve čtrnácté vteřině rozvlnil síť za Landsmanovými zády po chybě v rozehrávce orlí obrany Derek Damon - 1:0. Rychlý gól nabudil domácí hráče k aktivnímu napadání a na rakouském kluzišti byl k vidění rychlý hokej s minimem vyloučených hráčů a dobrými příležitostmi na obou stranách, za všechny jmenujme samostatný únik Markuse Peintnera či následnou šanci Tomaze Razingara. Při jednom ze zákroků došlo ke zranění znojemského gólmana Filipa Landsmana, jehož tak musel nahradit v šestnácté minutě zápasu Ondřej Kacetl.

Ve druhé třetině jsme čekali na gól až do 30. minuty. Po dalším zaváhání ve znojemské rozehrávce prostřelil z bezprostřední blízkosti Kacetla Nico Toff - 2:0 a o čtyřicet tři vteřin později napodobil svého spoluhráče Mike Craig, jenž, zblízka a nikým nehlídán, navýšil - 3:0. Orly dvě rychle obdržené branky srazily na kolena a hosté se dostávali stále častěji do slibných zakončení. Udeřit však dokázali až těsně před koncem prostředního dějství, kdy po krásné přihrávce Bachera skóroval Tomaz Razingar z hranice brankoviště - 4:0. Větší příležitost Znojma zaznamenal Aleš Staněk, jenž si po pravém křídle najel až před Starkbauma, jeho střelu však gólman Villachu vytěsnil.

Do závěrečné periody vstoupili opět důrazněji domácí hráči, kterým stačilo pouhých třicet vteřin a na průběžných 5:0 zvyšoval opět Derek Damon. Villach byl nadále při střelecké chuti a znojemskou obranu nikterak nešetřil. Další přesný zásah do Kacetlovy svatyně přidal po závaru u brankoviště Andreas Wiedergut. Rozhodčí si byli ještě celou situaci zkontrolovat u videa, nakonec však gól uznali - 6:0. Po šestém obdrženém gólu si Orli vysloužili v kratkém rozmezí dva dvouminutové tresty, které Rakušané nenechali bez povšimnutí a v přesilové hře 5/3 skóroval do odkryté klece po hezké kombinaci Shayne Toporowski - 7:0.

V závěrečných minutách si ještě na trestné lavici poseděli znojemský Jan Hranáč a obránce Villachu Andreas Wiedergut, to však již nic na konečném výsledku nezměnilo.