Č. Budějovice
1/3
2/3

V souboji Orlů s Mountfieldem znovu uspěli hosté

<em>Znojmo</em> - Orli sice začali dobře a po brance útočníka Pavla Selingra vedli po první třetině 1:0, Budějovice se však ve druhé části chytli na hrubkách domácí obrany a dvěma góly otočili skóre ve svůj prospěch. V závěrečné dvacetiminutovce pak ještě díky přesné střele Kotrly zvýšili na dvoubrankový rozdíl. Znojmo sice ještě necelých pět minut před koncem snížilo zásluhou Radka Hamana na nejtěsnější rozdíl, ale vyrovnat se mu již nepodařilo.

Utkání začalo poměrně svižných tempem, ovšem dlouhou dobu byly obrany na obou stranách velmi pevné a příliš velkých šancí k vidění nebylo. V první solidní příležitosti se ocitl v páté minutě Svoboda, jehož přízemní střela těsně minula pravou tyčku Turkovy branky. Na druhé straně byli aktivní zejména Huml s Dudou, ovšem jejich střely ze střední vzdálenosti vždy skončily na pozorném Kamešovi. Poté si Znojmo vyzkoušelo první početní výhodu, která však nebyla nikterak nebezpečná. Vzápětí si tuto situaci zopakovalo a v druhé přesilovce zamklo soupeře na celé dvě minuty v jeho obranném pásmu, ale nakonec udeřilo až sedm sekund po návratu potrestaného Veselého. Přihrávku Mojžíše poslal mezi Turkovy betony Pavel Selingr. Hosté se snažili brzy vyrovnat a několikrát nepříjemně zamkli domácí celek před Kamešem, ale průběžný stav se do první přestávky nezměnil.

Začátek druhé třetiny nepřinesl příliš pohledný hokej. Hosté byli aktivnější, ale nemohli najít recept na dobře chytajícího Kameše. Když už mířil Květoň do odkryté branky, zabránil vyrovnání obětavým pádem do střely Demel. Orli měli největší šance v polovině třetiny, když je nakopla povedená přesilovka, v níž měla první formace několik dobrých příležitostí. Dopita ani Erat na Turka vyzrát nedokázali. Hostům se nakonec podařilo vyrovnat v 37. minutě, těsně po skončení početní výhody. Růžičkovi se v lehké pozice nepodařilo vyhodit a z následné akce mířil přesně Tomáš Kůrka. O dvě a půl minuty později se Mountfieldu podařilo zvrátit průběžný stav na svou stranu díky Michalu Hudcovi, který vstřelil branku při vlastním oslabení.

Do závěrečného dějství vstoupili Orli aktivně, ale šance Hamana, Erata ani Selingra brankou neskončila. Naopak udeřilo na druhé straně, když se z ideálního postavení mezi kruhy dokázal prosadit Jindřich Kotrla. V dalším průběhu utkání se domácí sice snažili, ale na dobře bruslící Budějovice nemohli najít účinný recept. Když už to vypadalo, že se zápas bude jen dohrávat, zjevil se před Turkem Radek Haman a s pomocí hole jednoho z hostujících obránců propasíroval kotouč za klečícího Turka. Závěrečná snaha již vyrovnání nepřinesla a Mountfield potvrdil fakt, že ve vzájemných zápasech v poslední době triumfuje vždy hostující mužstvo. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni znojemský Pavel Selingr a budějovický Tomáš Kůrka.

Václav Baďouček (Znojmo): Soupeř dnes získal tři body zaslouženě, protože nás celé utkání v podstatě k ničemu nepustil. Dobře bruslil, napadal nás po celém hřišti. Na začátku druhé třetiny jsme se ubránili velkému tlaku, ale poté paradoxně dostali dva góly ve chvíli, kdy se hra vyrovnala. To byl zlomový okamžik, naše marná snaha v posledních pěti minutách je hrozně málo.

Ernest Bokroš (Č. Budějovice): My jsme ve velice nepříjemné situaci na konci tabulky a víme, že pokud se chceme dostat do toho pelotonu ve středu tabulky, musíme vozit i body zvenku. Moc se nám to nedařilo, ale dnes jsme si za předvedený výkon určitě nějaké body zasloužili. Nečekali jsme rovnou tři, ale jsme za to rádi.