Erste

V posledním utkání druhé části prohrála juniorka v Třinci

V posledním utkání druhé části prohrála juniorka v Třinci
07.12.2009 | Redakce

Třinec - Ke svému poslednímu zápasu druhé části zajížděli znojemští junioři do Třince. V úvodní třetině se trefili nejprve domácí, ale Jarůšek v zápětí vyrovnal. Remíza nevydržela dlouho, neboť Oceláři se dostali do tříbrankového vedení a zápas byl téměř rozhodnut. V poslední minutě sice snížil Pospíšil, ale o pár sekund později bylo skóre opět o tři branky a všechny body tak zůstaly ve Slezsku.

32.kolo, pondělí 7. 12. 2009, 18:00, Werk Aréna Třinec
5
Třinec
Znojmo
2
Třetiny: 1:1, 2:0, 2:1
Branky a nahrávky: 10. Rapáč (Toman M., Hegyi), 29. Hegyi (Rapáč, Gottwald), 32. Böhm (Měrka), 47. Martyčák (Měrka, Böhm), 59. Mičulka (Marosz, Bajtek) - 18. Jarůšek (Fára, Lattner), 59. Pospíšil . Rozhodčí: R.Trombík - R.Koliba, M.Mrákava. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 538 Střely na branku: 24:43. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.
HC Oceláři Třinec: Sklenář J. - Roupec, Gottwald, Kaďorek, Špaček, Toman J., Pavlík - Martyčák, Hegyi, Mičulka, Bajtek, Böhm, Bumbál, Marosz, Měrka, Rapáč, Toman M., Chvostek M.
ORLI ZNOJMO: Kacetl - Opalek, Latner, Pláněk, Stehlík, Tichý, Lattner - Bartoš, Vysloužil, Fára, Piskoř, Horváth, Trojan, Zika, Schneider, Süsser, Sikela, Jarůšek

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Znojemští Orli, ale domácí jim dali lekci z produktivity, když z mála vytěžili maximum. V 10. minutě zpoza brány protlačil kotouč po zemi kolem pravé tyče Branislav Rapáč. Následovala hra nahoru dolů bez jakékoliv šance na obou stranách. V 18. minutě byl Jakub Toman potrestán za vražení na hrazení a hostům stačilo pouhých 10 vteřin k využití přesilové hry. Jakub Fára poslal puk Richardu Jarůškovi před bránu a ten našel skulinu mezi Sklenářem a pravou tyčí – 1:1. V závěru třetiny se snažil zvýšit od modré ještě Pospíšil, ale jeho střela skončila na betonech Sklenáře.

Druhá třetina se nesla v duchu neustálého vylučování. Sudí rozdali celkem v této třetině 22 trestných minut. Přesilovou hru využili jen domácí, když v 28. minutě Dominik Hegyi překonal Kacetla zblízka – 2:1. O tři minuty později přidal Lukáš Böhm další branku Třince, když propálil z mezikruží vše co mu stálo v cestě – 3:1. Vstřelené branky domácí nabudily a Oceláři začali více bruslit. Michal Toman se ocitl sám před znojemským brankářem, ale ten jeho střelu kryl betony. Martyčákovi se po závaru před brankou hostí také nepodařilo Kacetla překonat a Bajtkova střela jen rozezvonila tyč znojemské brány.

Poslední třetina už patřila domácím. Orlům se v úvodu třetiny nedařilo prosadit u soupeřovy brány, naopak v 46. minutě Měrka přihrál z pravého kruhu Jakubu Martyčákovi a ten se nemýlil - 4:1. Kacetl musel dále odolávat závaru před brankou a čelit dalším třineckým střelám. Špaček v 55. minutě nabídnul hostům čtyřminutovou přesilovou hru. Většinu času přesilovky hosté promrhali, až v závěru přesilové hry se za Sklenářovy záda trefil František Pospíšil - 4:2. Oceláři bleskově odpověděli střelou Lukáše Mičulky. Znojemští se snažili v závěru alespoň o korigaci výsledku, ale stav utkání 5:2 blikající na světelné tabuli zůstal beze změn.

Ohlasy

Jiří Juřík (HC Ocleáři Třinec): Začátek utkání byl z naší strany velmi vlažný. Museli jsme po první třetině přikročit k domluvě. Myslím, že to zabralo. Začali jsme lépe bruslit a podařilo se nám vstřelit branky v přesilových hrách. Pak jsme si už jen hlídali vývoj utkání a zaslouženě jsme vyhráli.

Milan Kastner (HC Orli Znojmo): První třetinu domácí nezačali stoprocentně. Měli jsme tam nějakou šanci, nebyli jsme ale důrazní a nedokázali jsme toho využít. Od druhé třetiny jsme už nestačili, jak tempu, tak bojovností. Myslím si, že zápas skončil zaslouženým vítězstvím Třince.