1:1, 2:0, 2:1
1/3
2/3

Report ze zápasu TRI vs. ZNO (5:2)

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili aktivněji Znojemští Orli, ale domácí jim dali lekci z produktivity, když z mála vytěžili maximum. V 10. minutě zpoza brány protlačil kotouč po zemi kolem pravé tyče Branislav Rapáč. Následovala hra nahoru dolů bez jakékoliv šance na obou stranách. V 18. minutě byl Jakub Toman potrestán za vražení na hrazení a hostům stačilo pouhých 10 vteřin k využití přesilové hry. Jakub Fára poslal puk Richardu Jarůškovi před bránu a ten našel skulinu mezi Sklenářem a pravou tyčí – 1:1. V závěru třetiny se snažil zvýšit od modré ještě Pospíšil, ale jeho střela skončila na betonech Sklenáře.

Druhá třetina se nesla v duchu neustálého vylučování. Sudí rozdali celkem v této třetině 22 trestných minut. Přesilovou hru využili jen domácí, když v 28. minutě Dominik Hegyi překonal Kacetla zblízka – 2:1. O tři minuty později přidal Lukáš Böhm další branku Třince, když propálil z mezikruží vše co mu stálo v cestě – 3:1. Vstřelené branky domácí nabudily a Oceláři začali více bruslit. Michal Toman se ocitl sám před znojemským brankářem, ale ten jeho střelu kryl betony. Martyčákovi se po závaru před brankou hostí také nepodařilo Kacetla překonat a Bajtkova střela jen rozezvonila tyč znojemské brány.

Poslední třetina už patřila domácím. Orlům se v úvodu třetiny nedařilo prosadit u soupeřovy brány, naopak v 46. minutě Měrka přihrál z pravého kruhu Jakubu Martyčákovi a ten se nemýlil - 4:1. Kacetl musel dále odolávat závaru před brankou a čelit dalším třineckým střelám. Špaček v 55. minutě nabídnul hostům čtyřminutovou přesilovou hru. Většinu času přesilovky hosté promrhali, až v závěru přesilové hry se za Sklenářovy záda trefil František Pospíšil - 4:2. Oceláři bleskově odpověděli střelou Lukáše Mičulky. Znojemští se snažili v závěru alespoň o korigaci výsledku, ale stav utkání 5:2 blikající na světelné tabuli zůstal beze změn.

Jiří Juřík (HC Ocleáři Třinec): Začátek utkání byl z naší strany velmi vlažný. Museli jsme po první třetině přikročit k domluvě. Myslím, že to zabralo. Začali jsme lépe bruslit a podařilo se nám vstřelit branky v přesilových hrách. Pak jsme si už jen hlídali vývoj utkání a zaslouženě jsme vyhráli.

Milan Kastner (HC Orli Znojmo): První třetinu domácí nezačali stoprocentně. Měli jsme tam nějakou šanci, nebyli jsme ale důrazní a nedokázali jsme toho využít. Od druhé třetiny jsme už nestačili, jak tempu, tak bojovností. Myslím si, že zápas skončil zaslouženým vítězstvím Třince.