3:2
1/3
2/3

Report ze zápasu SLA vs. ZNO (3:2)

První se v šanci objevil Karel Plášek, ale jeho nájezd Málek zlikvidoval. Krátce poté se domácí ujali vedení po akci Hübla s Brandou, kterou zakončil zblízka Šaffer. Dvanáct sekund před koncem první třetiny vystřelil od útočné modré na Oldřicha Svobodu Čermák, náš gólman ji sice vyrazil, ale ztratil o něm přehled a dorážka téhož hráče znamenala vedení Slavie 2:0.
Čermák se pak ve 2.třetině objevil v oslabení před znojemským brankářem, ale tentokrát neuspěl. Naopak sám fauloval (krosčekoval Radka Hamana) zbytečným faulem nabídl našim téměř minutu a půl trvající přesilovou hru pěti proti třem. Přesilovky naši umějí (ne nadarmo jsou v nich suverenně nejlepší v celé extralize - přes 20%!) a Patrik Fink snížil na 1:2.
Na začátku poslední dvacetiminutovky stejný střelec dokonce vyrovnal po přesné střele. Domácí ale po 46 sekundách znovu strhli vedení na svou stranu a obránce Kadlec rozhodl o domácí výhře. K vyrovnání a vynucení prodloužení už nám nepomohla ani závěrečná power play.

Vladimír Růžička (Slavia Praha): "Znojemští sice předvedli jeden z nejlepších výkonů, které jsem tady od hostujícího týmu viděl, ale naši hráči utkání vydřeli a za stavu dva dva ho dokázali zlomit. Spoléháme samozřejmě na brankáře Málka, který je podle mého soudu v současné době nejlepší v extralize."
Pavel Pazourek (Znojmo): "Domácí byli dnes lepší a my jsme si utkání prohráli zbytečnými chybami. Udělali jsme jich dost, v každé situaci hledali složitá řešení a slávisté nás potrestali."