Kladno
1/3
2/3

Uram otočil zápas

S hattricky se v poslední době roztrhl ve Znojmě pytel. Zápasu s Kladnem, do kterého nevstoupili Orli zrovna nejlépe, kraloval třemi brankami <b>Marek Uram</b>, včetně rozhodující střely 16 vteřin před koncem prodloužení.
Kladno, bojující o záchranu před barážovou pozicí, dokázalo zejména v prvních dvou třetinách vytěžit ze svých šancí téměř stoprocentní sklizeň. Až zvýšené nasazení Orlů ve druhé polovině zápasu a zejména pak čtyři branky prvního útoku vedly k dvoubodové výhře Znojma.

Úvodní branku vstřelil Miloslav Hořava poté, co obral Plekanec Vorla o puk a předložil jej střelci do jasné šance. Z druhé branky se radoval Kysela, který mazácky tečoval puk před Svobodou, ale sudí Turčan mu po konzultaci s videem radost zkazil. Přesto šli do dvoubrankového vedení Kladenští ještě před přestávkou, Ladislav Svoboda napřáhl při Plchově vyloučení a jeho jmenovci Oldřichovi prošla dalekonosná rána neuvěřitelně přes lapačku do branky.

Po přestávce začal úřadovat Marek Uram. Jeho oklamání obránce Kruliše a bekhendová střela pod horní tyč znamenala snížení na jedna dva. "Čekali jsme, že Kladno bude těžký soupeř, v poslední době se jim daří a tvrdě bojují," přiznal se Marek Uram. Svou první branku neviděl nijak zvláště zajímavou: "Objel jsem obránce a měl jsem volný prostor, tak jsem střílel bekhendem."

Úporně bránící Kladno pak vrhlo všechny síly na obranu a vyráželo k brejkům. Po jednom z nich si zopakovala dvoje Plekanec - Hořava situaci u první branky a Hořava lehkou, ale přesnou střelou k tyči opět zvýšil na rozdíl dvou branek.

Třetí třetina přinesla první start juniorského reprezentanta Jaroslava Sklenáře ve znojemském dresu. Trenér Pazourek přeskupil řady a Baruse nahradil právě Sklenářem. Jeho tahy se mu vyplatily, i když na gólech se podepsal první útok. Marku Vorlovi totiž jeho, podle všeho regulérní branku, sudí také po konzultaci s videem neuznal.

Drtivý tlak Orlů vymazal kladenskou defenzivu v padesáté minutě, vyrovnání přišlo během jedenaosmdesáti vteřin. Nejprve našel Haman Davida Havíře a ten svým desátým gólem sezóny snížil. Vyrovnání přinesla opět spolupráce Urama s Plchem. "Jánko Plch mi poslal krásnou přihrávku a měl jsem jasnou šanci. Stačilo se jen podívat, kde má Orct volno," popsal svou branku Marek Uram. "Ján Plch byl na začátku sezóny zranění a nedařilo se mu, ale teď, když je Peter Pucher pryč, tak ho trenéři dali k nám a spolupráce se nám daří. Hraje se mi dobře jak s Pucherem, tak s Plchem," poznamenal Uram k souhře se slovenským krajanem.

Prodloužení rozhodla bizarní situace v poslední minutě. Kladenští obránci po zmatcích v obraném pásmu polámali hokejky, odebrali se na střídačku a toho využila dvojice Plášek - Uram. Prvně jmenovaná předložil slovenskému kanonýru a ten z jasné šance rozhodl zápas. Byl to jeho osmý gól v z posledních osmi zápasů. "Karel mi dal dobrou přihrávku a já jsem zakončoval do protipohybu brankáře. Se štěstím mi to tam padlo," skromně přibližoval svou třetí branku Uram. I bez Petera Puchera, který reprezentuje Slovensko, dokázal Marek Uram, že je excelentním útočníkem a pomohl přiblížit Orly co nejvýhodnější pozici v play off.

Milan Kastner (Znojmo): Začali jsme velice špatně, první třetina byla z naší strany snad nejhorší v letošním ročníku extraligy. Hráli jsme bez důrazu, osobního nasazení a snahy, neuměli jsme se prosadit před branku. Od druhé třetiny se naše hra očividně zlepšila, těžko jsme se ale prosazovali. V závěru nás povzbudil neuznaný gól. V prodloužení jsme byli šťastnější v tom, že jsme dali šestnáct sekund před koncem rozhodující gól.
Jaromír Šindel (Kladno): Zápas byl poněkud atypický v tom, že se hrál rychlý a útočný hokej. Za našeho vedení 3:1 nám ale bohužel selhali zkušení hráči a my jsme slibný výsledek nedokázali dotáhnout do úspěšného konce."