Tři trefy Kaluse skolily vedoucí tým tabulky!

02.12.2018 | Lukáš Peroutka

Znojmo na ledě lídra EBEL z Grazu sehrálo povedený zápas. Marek Kalus v průběhu deseti minut druhé třetiny nasázel čistý hat-trick, do prázdné branky pečetil výhru Anthony Luciani a vše jistil z branky pohotový Tomáš Halász. Závěrečný nápor domácích přišel pozdě.

25.kolo, neděle 2. 12. 2018, 16:00
Graz
Branky a nahrávky: 43. Zusevics (Yellow Horn, Setzinger), 58. Oberkofler (King, Yellow Horn), 59. Oberkofler (Ograjenšek, Setzinger) – 24. Kalus (Luciani, Lattner), 32. Kalus (Luciani, Stretch), 34. Kalus (Luciani, Lattner), 57. Luciani (Lattner, Kalus). Rozhodčí: Ofner, Trilar – Bärnthaler, Zgonc. Vyloučení: 6:4, navíc Moderer – Bulín oba 5 minut. Využití: 1:0. Diváci: 1600. Střely na branku: 54:27. Průběh utkání: 0:3, 1:3, 1:4, 3:4.
Moser Medical Graz99ers: Rahm – Jakobsson, Lakos, Kirchschläger, Weihager, Egger, Soritz – Hamilton, Yellow Horn, Loney – Oberkofler, Garbowsky, Ograjenšek – King, Zusevics, Natter – Kainz, Moderer, Grafenthin.
ORLI ZNOJMO: Halász – Lattner, Stehlík, Parkkonen, Kruckovyč, Šnajnar, Tejnor – Kalus, Stretch, McPherson – Hlava, Kujawinski, Němec – Novák, Matuš, Luciani – Špaček, Bulín, Oščádal.

První třetina příliš vzruchu před oběma brankami nenabídla. Domácí byli na začátku možná nebezpečnější a Caito měl v 7. minutě velkou šanci po průniku otevřít skóre zápasu, ale Tomáš Halász, který v brance dostal důvěru od začátku zápasu, svůj tým podržel. Velkou šanci měli také Orli, Radim Matuš ale bekhendem před brankou nepřekonal beton brankáře Rahma. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

Hned po pauze probudil ospalé publikum Loney, jenž orazítkoval tyč, záhy ale zvedali ruce nad hlavu znojemští hráči. Marek Kalus využil zmatku před brankou Grazu po přihrávce od zadního mantinelu a procedil puk za čáru. Následně měli Orli výhodu čtyřminutové přesilovky, prosadili se ale paradoxně až po jejím konci. V 31. minutě to byl opět Marek Kalus, kterého našel v mezikruží Luciani poté, co domácí ztratili puk v rozehrávce. A v čase 33:41 dovršil Marek Kalus čistý hat-trick za deset minut, když se dostal do samostatného úniku a přesnou střelou na vyrážečku brankáře rozvlnil síť potřetí.

Opaření domácí se zmohli na odpověď až dvě minuty po přestávce. Zintis Zusevics využil závaru před brankou Znojma a vykřesal Grazu naději. Znojmo ale zkušeně hlídalo svůj dvoubrankový náskok a když bylo třeba, použil k tomu Bulín v bitce s Modererem i pěsti. Už čtyři minuty před koncem pak ve snaze o vyrovnání putoval Rahm z branky a toho Znojmo využilo. Od červené čáry se trefil do odkryté klece Anthony Luciani. Po hříchu ještě nebyl konec, Daniel Oberkofler totiž následně dvěma slepenými trefami v přesilovce a následně opět při hře bez brankáře snížil na 3:4, víc už ale Graz nedokázal a musel se smířit s porážkou. Tři body veze domů Znojmo.