2:0, 1:1, 1:2
1/3
2/3

Těsnou prohrou zahájilo Znojmo sérii přípravných utkání

J i h l a v a - Na jihlavském ledě nastoupili Znojemští orli k prvnímu přípravnému utkání nadcházející sezóny. Jihlava sice už vedla 3:0, ale Znojmo dokázalo ve druhé třetině srovnat krok a v poslední části hry často svíralo soupeře před jeho bránou. Jihlavská Dukla si ale šťastným gólem těsně před koncem utkání nakonec vítězství nenechala ujít. Hned po utkání si hráči vyzkoušeli samostatné nájezdy, ve kterých byla úspěšnější opět Jihlava, ze znojemských hráčů se podařilo skórovat jen <b>Karlu Pláškovi</b>.
Dukla Jihlava se po dlouhých pěti letech čekání dočkala přípravy na extraligu a na Znojmo vletěla s velkým elánem. Po dvaceti minutách hry totiž na ukazateli skóre svítil stav 2:0. Do vedení dostal jihlavský celek v sedmé minutě obránce Dušan Devečka. Ten svou přesnou trefou využil hned první přesilovou hru domácích v zápase, 1:0. Druhý přesný zásah pak za záda znojemského brankáře Přikryla přidal v minutě osmnácté kapitán Dukly Oldřich Bakus, 2:0.

Ve druhé třetině nahradil ve třetím útoku Jiřího Jantovského mladý Ota Lazorišák. A právě tento hráč si ve 23. minutě připsal asistenci na třetí jihlavský gól. Úspěšným střelcem byl tentokrát Jaroslav Mareš, 3:0. V polovině utkání pak jihlavští trenéři sáhli k výměně gólmanů. Jaroslava Suchana vystřídal Lukáš Hronek. Posila z pražské Slavie se v brance příliš neohřála a už musela lovit puk ze sítě. Úspěšným střelcem Orlů byl Zdeněk Ondřej, 3:1.

Kontaktní gól znojemským hráčům evidentně prospěl, což bylo na jejich výkonu vidět převážně v úvodu třetí dvacetiminutovky. Hostům navíc pomohla i náhoda. Ve 42. minutě totiž střelu Romana Němečka před Lukášem Hronkem nešťastně tečoval jeden z bránících hráčů tak, že puk nakonec skončil v jihlavské brance, 3:2. I v dalších minutách třetí třetiny měli více ze hry Orli. A jejich snaha byla v 53. minutě korunována vyrovnáním. Po přihrávce Davida Ludvíka prostřelil domácího gólmana přesnou střelou mezi betony Jiří Beroun, 3:3. Přesto, že domácí celek přišel v průběhu zápasu o tříbrankové vedení, výhru si sebrat nenechal. 65 sekund před koncem totiž svou štastnou brankou rozhodl o výsledku utkání Aleš Padělek, 4:3.

Ihned po skončení zápasu vyzkoušely oba celky ještě trestná střílení. V sérii na pět nájezdů se z pětice jihlavských hráčů trefili pouze Oldřich Bakus a Roman Hlouch, přesto to stačilo k vítězství i v tomto minisouboji. Na druhé straně byl totiž úspěšný pouze Karel Plášek.

Leoš Zajíc (Znojmo): Utkání splnilo svůj účel. Mohli jsme jednu pětku nechat doma a ostatní se tak mohli prostřídat. Od páté minuty druhé třetiny jsme hru vyrovnali a pak jsme měli víc ze hry. Dokázali jsme Jihlavu sevřít a myslím si, že ve třetí třetině už jsme byli lepší. Hráli jsme nátlakově, ale někdy jsme zapomínali na bránění. Chvíli před koncem jsme dostali gól, což se může stát i v normálním zápase, ale tohle je příprava a my jsme si vyzkoušeli, co jsme chtěli a tyhle zápasy se nehrají na výsledek. Do hry se dostali i mladíci Burian a Šmach a zahráli dobře. V brance nastoupil Petr Přikryl. Je na něm vidět, že je nervózní a potřebuje víc chytat. Sám sobě chce moc dokázat a to ho příliš svírá. Jak už jsem říkal, utkání splnilo svůj účel a jsem spokojen.

Petr Vlk (Jihlava): "Na to, že to byl první zápas, se hrál celkem kvalitní hokej. Od poloviny zápasu jsme se dostali maličko pod tlak, ale v té fázi se možná už projevil náš týdenní tréninkový hendicap. Naši kluci zvládli závěr, když jsme dali poměrně štastný gól. Remíza 3:3 by byla pro oba týmy asi více zasloužená."