Litvínov
1/3
2/3

Svoboda vychytal výhru

Zlepšeným výkonem ve druhé a třetí třetině dokázali Orli otočit zápas proti Litvínovu a počtvrté za sebou nepoznali hořkost porážky. Vynikající výkon podal brankář <b>Svoboda</b>, kterému byla navíc při třetím gólu připsána asistence.
Orli v obraně s posilou z Plzně, třiadvacetiletým Václavem Benákem nezačali příliš dobře a poprvé inkasovali v sedmé minutě. Při vlastním oslabení se trefil litvínovský Kotrla. Po deseti minutách hry však začali Orli hrát mnohem aktivněji a dočkali se zaslouženého vyrovnání. K tomu jim však pomohl brankář hostí Pinc, který s za brankou začal vyřizovat účty s Uramem a Plchem a namísto signalizovaného trestu pro Znojmo dostal litvínovský brankář dvojnásobný trest, který znamenal přesilovku Orlů. Tu sehrál excelentně první útok Orlů a po Pucherově přihrávce se prosadil nejproduktivnější hráč Znojma Marek Vorel.

Po přestávce stáhli trenéři Pazourek a Kastner hru na tři pětice, na střídačce zůstali obránci Holík s Klimešem a útočníci Buďa, Ludvík a Janeček (opět na střídavý start z Prostějova). Orli se dostali do většího tempa a to jim vyhovovalo, Litvínov však podnikal do otevřené obrany nebezpečné protiútoky. Po jednom z kiksů znojemské obrany se dostal ke střele Klíma, ale trefil pouze horní tyč. Další branku viděl naplněný stadion ve Znojmě při vyloučení Kubinčáka, Radek Haman se po hlavě vrhnul do Uramovy přihrávky a zblízka skóroval. Po této brance už hrálo Znojmo na ledě prim a diváci dokázali jejich aktivní hru náležitě ocenit.

V poslední části mohli hosté ještě srovnat, ale Lezo nedokázal trefit odkrytou branku poté, co se Svoboda zapomněl u zadního mantinelu. Gólman Znojma však své zaváhání napravil ve 44. minutě, když dlouhým pasem rozehrál nalevo na Hamana, ten přihrávkou do jízdy dal Uramovi a ten po bleskovém zrychleni překonal Pince. V čase 17:15 se hosté odhodlali ke hře bez brankáře, ale nedokázali vyhrát vhazování před Svobodovou brankou, k puku se dostal Havíř a dovezl jej až do opuštěné branky.

Milan Kastner (Znojmo): "Opět jsme špatně začali a inkasovali v přesilovce gól. Bylo ale důležité, že se nám v další početní převaze povedlo srovnat. Konečně se nám podařilo dát doma více než jeden, dva góly a to bylo rozhodující. Šance byly na obou stranách a myslím, že se hrál otevřený hokej, atraktivní i pro diváky."

Vladimír Kýhos (Litvínov): "Povedl se nám vstup do zápasu a dokázali jsme v oslabení skórovat. Potom jsme mohli i zvýšit, ale bohužel se tak nestalo a naopak jsme inkasovali. Na počátku druhé třetiny jsme měli znovu šance, ale nevyužili jsme je, což je naše stará nemoc. Tak jsme dostali dva góly z brankoviště, což by se nám nemělo stávat. Mohu tak jen pogratulovat domácím k vítězství."