Pardubice
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. PCE (0:3)

Domácí hokejisty zastihlo utkání s Pardubicemi ve značném herním útlumu. Kromě nemocného Pláška postrádal znojemský trenér Pazourek ještě Vorla (rodinné problémy) a Mařáka, který si v utkání s Havířovem zlomil prst na pravé ruce a sádru sundá zhruba za 6 týdnů. Poprvé spolu se v jedné lajně objevili všichni tři Slováci - Uram, Pucher, Plch. Další rána postihla Orly v průběhu utkání, kdy ze hry odstoupil se zraněným ramenem další útočník Fink. Absence těchto čtyř opor byla patrná od samého počátku zápasu. Kompletní Pardubice začali pěkně zostra. Už ve 2. minutě o sobě dal vědět kapitán hostů, čtyřicetiletý Janecký. Milimetrovou přihrávkou našel před domácí brankou zcela volného Vyhlídala a O. Svoboda se poprvé smutně ohlédl - 0:1. O pouhé čtyři minuty později se "perníkáři" radovali podruhé. Krátce po té, co vyloučený domácí kapitán Heš naskočil na led, propálil O. Svobodu Lubina - 0:2. Kalich hořkosti dopili znojemští hokejisté do úplného dna v minutě jedenácté. Při pardubické přesilovce (na trestné lavici seděl Jakeš) se střelecky znovu prosadil Vyhlídal - 0:3. Orli se v úvodní dvacetiminutovce hodně trápili a na A. Svobodu většinou mířili až z příliš uctivé vzdálenosti.

V prostřední části se obraz hry sice částečně změnil, ale domácí stále dopláceli na největší bolest letošní sezóny - na neproměňování ani těch nejvyloženějších šancí. Trenér Pazourek "míchal" sestavou, jak jen mu to omezené možnosti dovolili, ale ani jedna změna kýžený efekt nepřinesla. Ve 26. minutě se v gólové pozici ocitl Uram, ale přestřelil, chvíli na to pohlédl pardubickému gólmanovi z očí do očí Fink, ovšem ani ten A. Svobodu nepřekonal. Ve 32. minutě následoval Finka Pucher, kterého do vyložené šance poslal M. Procházka. Skórovat však mohli i hosté. Domácí obraně zle zatápěli zejména Janecký a Lubina a krátce před druhou sirénou zazvonila po střele P. Sýkory pravá tyčka Svobodovy svatyně.

Ve třetí třetině se spolu se Slováky Uramem a Pucherem objevil na ledě nováček ve znojemské dresu Mikulík (hostování z Komety Brno), ovšem ani on neměl střelecké štěstí. V úvodních minutách se několikrát vyznamenal O. Svoboda a zejména při Rolínkově šanci potvrdil své kvality. Střelecké trápení domácích Orlů v závěrečné dvacetiminutovce pokračovalo. Smůlu neprotrhl ani M. Procházka, který ve 47. minutě ze dvou kroků minul odkrytou polovinu pardubické branky. Hra Znojma se v posledních minutách už úplně rozpadla a O. Svoboda musel ještě řešit samostatné nájezdy P. Sýkory a Kudrny. Pardubický A. Svoboda vychytal letošní druhou nulu a domácí naopak už ve dvou zápasech neskórovali (ve 3. kole doma se Spartou a teď s Pardubicemi).

Josef Paleček (Pardubice): O výsledku rozhodla první třetina. Soupeře jsme k ničemu nepustili a ve všech herních činnostech jsme byli lepší. Od druhé třetiny začalo hrát Znojmo aktivněji, ovšem Adam Svoboda všechny jejich šance vychytal. Skórovat jsme ale mohli i my, ale pozorný O. Svoboda v brance Znojma už změnu stavu nepřipustil.

Pavel Pazourek (Znojmo): Souhra tzv. slovenské lajny nevypadala příliš dobře, navíc při svém pobytu na ledě brzy inkasovala branku. Proto jsme ji potom zase rozhodili. Jednoznačně souhlasím s kolegou Palečkem, že rozhodla první třetina. Po odstoupení Finka jsme už na zvrat prostě neměli.

Ján Plch (útočník Znojma): Teď se z toho hlavně musíme dostat psychicky. Dneska jsme hráli hodně nedisciplinovaně, a to nejen v obraně, ale kompletně celý mančaft. Já se zatím dost trápím především fyzicky. Nedávná chřipka s vysokými teplotami a tím pádem delší výpadek v tréninku stále pociťuji.