1:0
1/3
2/3

Report ze zápasu SLA vs. ZNO (1:0)

Hokejisté pražské Slavie zdolali ve čtvrtém utkání čtvrtfinálové série extraligy Znojmo 1:0 a srovnali její stav na 2:2 na zápasy. Gólman Roman Málek vychytal podruhé za sebou čisté konto a prodloužil svou neprůstřelnost na 128 minut v řadě.

V úvodu sledovali diváci v Edenu oboustraně opatrný hokej. Do první šance se málem dostal hostující Jantovský, ale puk k němu neprošel, na druhé straně se Slavia při Havířově vyloučení zmohla jen na Brandovu střelu. Až v deváté minutě našli domácí okénko ve znojemské obraně, po akci Alinče a Brandy však brankář Svoboda Kotáskův blafák do bekhendu chytil. Hosté zkoušeli pozornost slávistického brankáře z dálky a po Kloboučkově chybě se dostal do sóla Pucher a Málek s faulujícím Kloboučkem mu zabránil skórovat.

Do druhé třetiny naskočil do obrany Pražanů Pojkar a trenér Růžička se vrátil k variantě hry na čtyři útoky s bekem Kloboučkem na centru a křídly Šafferem a Tomicou. Při Novákově vyloučení se dostal do dobré střelecké pozice znojemský Fink, Málkův beton však byl na místě. Stejně zasáhl slávistický brankář i při pokusu Kaňkovského v oslabení. V polovině utkání trefil Novák tyč a vzápětí se domácí příznivci dočkali, když puk dostal za Svobodova záda Čermák. Jeho formace zavařila Znojmu i v závěru druhé části, podruhé ale úspěšná nebyla.

Zvýšit náskok mohl ve 47. minutě Alinč, ale jeho průnik skončil u Svobody. Poté dostali domácí po faulu, za který byl vyloučen Kaňkovský, ačkoli vůbec nebyl na ledě, a následném zdržování možnost přesilové hry pěti proti třem, kterou ale po 23 sekundách přerušil sekáním Ujčík. Převahu jednoho muže v poli Pražané málem zužitkovali, Martínkova bomba skončila těsně vedle pravé tyče.

Na druhé straně šanci prvního znojemského útoku zastavil Čermák faulem. Přesilovou hru hosté nevyužili a domácí přečkali i další oslabení. Druhý gól Slavie mohl ještě vstřelit v 57. minutě Rousek, ale Jantovský ho při sólovém nájezdu fauloval. Hostům k prodloužení nepomohla ani 57 sekund trvající power play.

Ondřej Weissmann (Slavia): "Znojmo bylo daleko agresívnější než v minulém zápase a lépe bruslilo. Ve druhé třetině jsme měli řadu šanci, dali jsme ale jen jeden gól. Rozhodčí podle mě byli nepřesní na obou stranách, oproti ostatním sériím se tato hraje hodně v rukavičkách a rozhodčí se asi bojí, tak často vylučují."

Milan Kastner (Znojmo): "Utkání bylo velice vyrovnané, měli jsme asi více šancí. Rozhodčí nepotrestal několik faulů a pak nám vyloučil dva hráče, kteří vůbec nebyli na ledě. Předtím, než nás poslal do oslabení tří proti pěti, vyloučil hráče číslo 19 (Kaňkovský), a ten vůbec nebyl na ledě. Proto jsme chtěli, aby nám to rozhodčí vysvětlil, a vyloučil nás za zdržování."