Jihlava
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. JIH (7:3)

Úvodní dvacetiminutovka probíhala ve znamení vzájemného oťukávání a dlouho se čekalo na náznak šance. Ta přišla až v 6. minutě, kdy Kacetl mezi betony propustil příklep Vysloužila od modré, naštěstí pro domácí ale kotouč odskákal vedle levé tyče znojemské branky. Jediné vážnější nebezpečí pro Jihlavu pak přišlo v 15. minutě při přesilovce, kdy na Stehlíkův střílený pas na brankovišti těsně nedosáhl Schneider.

Góly začaly padat až ve druhé dvacetiminutovce a bylo jich hned devět. Už v první minutě musel gólman Navrátil z brány ven, aby vypíchl puk ujíždějícímu Süsserovi, Matěj Síkela však z velké dálky trefil přesně opuštěnou klec – 1:0. O čtyři minuty později se poprvé prosadila dvojice Jarůšek – Schneider. Prvně jmenovaný vybídl ke skórování Petera Schneidera, který trefil přesně pod břevno – 2:0. Třetí branku přidal stejný hráč, když mu tentokrát Jarůšek naservíroval kotouč křížným pasem a Schneider ho z první procedil skrz výstroj brankáře. Ve 29. minutě si gólový zásah připsal i Richard Jarůšek, když doklepával do prázdné branky po Piskořově průniku a následné překvapivé přihrávce. V polovině utkání tak Orli vedli 4:0.

Pro Duklu bylo ještě hůř za tři minuty, když dvojnásobnou přesilovku využil tvrdou a přesnou ranou od modré Martin Pláněk. Studeného Kacetla vzápětí sice překonal po průniku po levém křídle jihlavský Luděk Dvořák, na druhé straně však ve vlastním oslabení znovu zafungovala spolupráce Jarůška se Schneiderem. Richard Jarůšek přes ležícího Navrátila zakončil rychlý brejk a zvýšil na 6:1. V závěru třetiny si Jihlava alespoň částečně napravila dojem z nevydařené třetiny, když nejprve Adam Zeman a chvíli po něm i Dan Kotlík zakončili povedené útočné akce Dukly.

Skóre 6:3 po dvou třetinách ještě dávalo Jihlavě naději a do poslední třetiny vstoupila aktivně, několik střeleckých pokusů ale Kacetl pochytal a domácí postupně hru vyrovnali. Definitivně pak odpor hostů zlomil svým druhým gólem od modré čáry Martin Pláněk. Orli tak vstoupili do juniorské extraligy úspěšně a získali první tři body.

Milan Kastner (Znojmo): První zápasy jsou vždycky nervózní, bylo tomu tak i dneska. První třetina skončila 0:0, ve druhé padlo devět branek, byla to přestřelka nahoru dolů. Byli jsme šťastnější v tom, že jsme dokázali dát góly dřív než soupeř, uklidnili se a dotáhli utkání do vítězného konce.