3:3
1/3
2/3

Slibně rozehraný zápas skončil remízou

Znojmo vstoupilo do utkání fantasticky a již ve 4. minutě vedlo 2:0. V úvodu třetí části domácí vyrovnali, ale znojemskou bouři vyvolal slovenský ostrostřelec Marek Uram. Pak Orli nevyužili několik slibných brejků a dvě minuty před koncem vyrovnal Vyhlídal.
Diváci na moderním pardubickém stadionu očekávali úvodní nápor domácích, ale nic takového se nekonalo. Ve 3. minutě byl vyloučen Michael Vyhlídal a již po patnácti vteřinách se radovali Orli spolu s početnou skupinkou svých fanoušků. Od modré vypálil Tomáš Jakeš a Dušan Salfický našel puk až v síti. Za půl minuty propukla další orlí euforie. Barus našel svátečního střelce Davida Pazourka a bylo to 0:2. Tímto stavem byli domácí hodně zaskočeni a z šoku jim měly pomoci dostat se do hry přesilové hry. Pardubice však nevyužili ani dvojnásobnou početní výhodu a Pardubice byly v podstatě neškodné. Pološanci si vypracoval snad jen Michal Tvrdík, ale Oldřich Svoboda byl pozorný.

Druhá část nabídla trochu jiný obrázek. Znojmo se stáhlo do obranné ulity a Pardubice začaly dobývat Svobodovu branku s o poznání větší intenzitou. Šikovnému Tomáši Blažkovi zlikvidoval samostatný nájezd. Hosté spoléhali spíše na brejky a kdyby Marek Uram svou šanci proměnil, mohly si možná Orli odvést více než jen jeden bod. Klíčovým momentem byl rovněž gól Petra Sýkory do šatny, který krátce před sirénou dostal Pardubice na dostřel.

Třetí třetina začala sice v pěti lidech na obou stranách, ale rozhodčí Venglář počty na obou stranách hodně rychle a hlavně často redukoval. Ve 44. minutě vyrovnal při znojemské přesilovce čtyř proti třem Tomáš Blažek, jenž na červené čáře obral o puk Václava Benáka. Za dvě minuty pak hosté využili výhodu dvou mužů v poli, skóroval Marek Uram. V 50. minutě mohl vyrovnat Otakar Janecký, na druhé straně mohl rozhodnout Plch. Dvě minuty před koncem byl vyloučen Marek Vorel a při následné power play vyrovnal od modré Vyhlídal.

Josef Paleček: "Začali jsme utkání dost vlažně a nechytli jsme začátek. Dostali jsme rychlé a laciné góly. Od druhé třetiny jsme se sice zvedli, ale hře chyběla lehkost a byla dost křečovitá. Vzhledem k průběhu zápasu jsem s remízou spokojen."
Milan Kastner: "Bylo to podle mého názoru kvalitní utkání. Nám vyšel začátek, dali jsme rychlé góly, ale pak nás domácí dostali pod tlak. Pomohla jim k tomu branka ze 40. minuty. V závěru nám nevyšly dva brejky, takže můžeme být s bodem spokojeni."