Český Telecom Extraliga - út 5. 2. 2002
Slavia

Skvělý Málek probudil Slavii

Až ve čtvrtém z letošních vzájemných duelů dokázala Slavia Znojemské Orly porazit. Hlavními strůjci úspěchu byli brankář Málek a větší střelecká pohoda domácích. Po dlouhé přestávce nastoupil opět obránce Heš.
Znojmo v letošní sezóně nedovolilo zvítězit v žádném ze tří dosavadních zápasů a úvod střetnutí v pražském Edenu nenasvědčoval tomu, že by tuto tradici chtěli Orli porušit. Bez obránce Jakeše, který si léčí naražená žebra, ale po dvouměsíční přestávce opět s Hešem v sestavě předvádělo na čtyři kompletní pětice hrající Znojmo aktivní hru, zatímco projev Pražanů by se dal charakterizovat příjmením našeho úspěšného triatlonisty Filipa Ospalého.

Vedoucí branku dosáhli Orli v oslabení. Vyloučení Benáka "potrestal" únikem David Pazourek, jeho bekhend k tyči byl naprosto přesný. Slávisté dál hráli v útlumu, z šedi vyčuhovala pouze dvojnásobná šance Brandy. Vedení Orlů po první části mohlo být dvoubrankové, avšak tutovku Hamana zlikvidoval Roman Málek.

Už od konce první části začal provádět trenér Růžička korektury v domácí sestavě, nicméně naplno se projevily až v úvodu druhá části. Uplynulo pouze 50 vteřin a po vyhraném vhazování se trefil od modré obránce Novák. Za několik desítek vteřin jásal Eden podruhé, přetížená znojemská obrana nedokázala čelit tlaku sešívaných a po dorážce Brandy kapituloval Svoboda podruhé.

Vyrovnat mohl po krásném pasu Klimeše Jaroslav Sklenář, který nastoupil poprvé v základní sestavě. Jeho střela v jasné pozici však reprezentanta připomínala jen zdaleka. Další velkou šanci, do které se řítil Haman, zase zmařil výborně chytající Málek.

Dobře hrající Steiner byl u náporu Slavie v polovině zápasu. Nejdříve připravil dobrou pozici pro Supa, při své vlastní šanci o chvíli později byl bezchybný. Využitá přesilovka znamenala zvýšení na dvoubrankový rozdíl.

Znojmo se však nevzdalo a při dalším trestu, tentokrát pykal Sup, dokázalo snížit. Holíkovu střelu dorážel bekhendem Plášek. Vyrovnat mohl po Hejdově kiksu Uram, Málkova lapačka byla ale proti, naopak na druhá straně se po Holíkově "namazání" bez problémů prosadil Štraub.

Třetí část se nesla ve znamení slávistické "údržby" a spalování šanci na obou stranách. Závěrečný nápor Znojma, která předvedli Orli v zápasech proti Kladnu nebo Havířovu, se nekonal, poslední dvě minuty hráli Orli jen ve čtyřech.

Ohlasy trenérů

Ondřej Weissmann (Slavia): "Začali jsme vlažně, ale ve druhé části jsme se zlepšili, vytvořili si šance a proměnili je. Pak už jsme se soustředili na to, abychom vedení udrželi do konce."

Pavel Pazourek (Znojmo): "O osudu zápasu rozhodla druhá třetina, ve které jsme inkasovali čtyři laciné branky. Poté jsme si sice vytvořili dost šancí, ale neproměnili jsme je, což nás stálo body."