54'
6'
38'

Skvěle! Znojmo prodloužilo proti Innsbrucku domácí neporazitelnost

Znojemští hokejisté si připisují vůbec první výhru nad Innsbruckem v této sezóně a získávají důležité body v boji o play-off. Rozhodující trefa přišla sedm minut před závěrečnou sirénou z hole Ryana Culkina.

Znojmo vkročilo do čtvrtého zápasu v pěti dnech poněkud pasivně, což se mu vymstilo v šesté minutě, kdy po dorážce Alexe Dostieho prohrávalo 0:1. Domácí se snažili o rychlou odpověď a dočkali se jí v desáté minutě, když Sedlákovu střelu od modré tečoval za záda McColumma Filip Ahl. Posléze měli Orli velkou možnost dostat se dokonce do vedení, neboť si zahráli dlouhou přesilovku proti třem, ale hosté se bez větších obtíží nakonec ubránili.

Na začátku druhé třetiny mohl poslat Jihomoravany do vedení Luciani, který se postavil k exekuci trestného střílení, avšak rakouského gólmana na hruškách nenachytal. Neúspěšný byl o pár minut později také Zubov, a tak se skóre měnilo až ve čtyřiatřicáté minutě během přesilovky domácích. Obrana Innsbrucku nechala před brankou nepokrytého Zubova s Radkem Prokešem. Znojemští útočníci si pohotově vyměnili kotouč a druhý jmenovaný zakončoval do poloprázdné klece. Netrvalo to však dlouho a bylo opět vyrovnáno. Při zmatku ve znojemské obraně pohotově zareagoval Ryan Bourque, který zamířil přesně nad vyrážečku Kantora.

Ve třetí třetině zažili Orli horké chvíle, především při střele Feldnera z bezprostřední blízkosti, kdy je zachránila tyč za Kantorem! Zbytek zápasu kouskovala vyloučení na obou stranách, což domácím hrálo do karet. V padesáté čtvrté minutě si nabruslil mezi kruhy Ryan Culkin a prudkou střelou poslal své barvy do vedení. Závěr třetiny dohrávalo Znojmo ve čtyřech a Innsbruck si vyzkoušel power-play. Na vyrovnání se však nezmohl a český celek si tak připisuje pátou domácí výhru v řadě.

Jiří Beroun (Znojmo): Utkání mělo parametry play-off. Innsbruck měl výborný pohyb, nám se naopak nedařilo na začátku. Ty šance byly padesát na padesát, nakonec se to naštěstí naklonilo na naši stranu. Na ledě nemáme jediného hráče, který by něco vypustil. Filipa Ahla je plný led, výborně hrají i Ilja Zubov, Radek Prokeš... To bych mohl vyjmenovat opravdu celý tým včetně gólmana.