Šestibodový víkend! Orli nasázeli Vídni devět gólů

04.11.2018 | Lukáš Peroutka

Znojmu se zápas vyvedl na výbornou. Ve Vídni se hlavně zásluhou druhé třetiny dostali do nechytatelného trháku a konto soupeře, který zjevně nebyl v ideální pohodě, nakonec zatížili devíti góly. Prosadilo se osm různých střelců, poprvé v sezóně Orli zvítězili dvakrát za sebou.

17.kolo, neděle 4. 11. 2018, 17:30
Vídeň
Branky a nahrávky: 15. Hartl (Davis, Wukovits), 40. Romig (Holzapfel), 48. Rotter (Vause, Holzapfel) – 9. Braes (Luciani, Hlava), 11. Luciani, 30. Lattner (Němec, McPherson), 32. Sedlák (Stretch, Mrázek), 33. Němec (Lattner, Bartoš), 35. McPherson (Novák, Stehlík), 36. Guman (Němec, Bartoš), 42. Luciani (Braes, Lassila), 58. Kalus (Sedlák, Mrázek). Rozhodčí: Kellner, K. Nikolić – Schauer, Soos. Vyloučení: 4:6, navíc Rotter (VIE) 10 minut. Využití: 1:1. Diváci: 4500. Střely na branku: 49:33. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:7, 2:7, 2:8, 3:8, 3:9.
UPC Vienna Capitals: Lamoureux (32. Tschrepitsch) – Hackl, Lakos, Wall, Peter, Fischer, Davis – Tessier, Holzapfel, Rotter – Nödl, Vause, Arniel – DeSousa, Nissner, Schneider – Romig, Wukovits, Hartl.
ORLI ZNOJMO: Lassila – Lattner, Sedlák, Tejnor, Parkkkonen, Novák, Stehlík, Šnajnar, Kruckovyč – Kalus, Stretch, Mrázek – Hlava, Braes, Luciani – Špaček, Matuš, McPherson – Guman, Bartoš, Němec.

Do zápasu vstupovaly oba týmy z opačných konců tabulky, ale v odlišné pohodě. Vídeň měla na kontě čtyři porážky za sebou, to Orli den předtím dokázali doma porazit Dornbirn. Začátek utkání byl vyrovnaný a Lassila chytil v páté minutě dobrou šanci vídeňskému Peterovi. První gól pak přišel na opačné straně. V rychlém útoku našel Luciani perfektní přihrávkou z pravého kruhu před prázdnou brankou Camerona Braese, a ten sice nejistě, ale přeci odkrytou klec trefil. Za dvě minuty navíc Vídeň chybovala ve středním pásmu, Anthony Luciani se dostal do samostatného úniku a blafákem překonal brankáře Lamoureuxe. Domácí snížili pět minut před sirénou, kdy Davisovu střelu od modré dorazil do sítě projíždějící Nikolaus Hartl.

Druhá dvacetiminutovka se dlouho nesla ve znamení snahy Vídně o vyrovnání. Ve 28. minutě ukradl skvělý Lassila jasný gól z hole Rottera. Vzápětí se ukázalo, že šlo o klíčový moment duelu. O dvě minuty později totiž Jan Lattner kousek za modrou napřáhl a trochu překvapivě propálil i dobře vidícího Lamoureuxe. O necelé dvě minuty později využil Adam Sedlák nahozením od modré přesilovku, rázem to bylo 4:1 a Lamoureux mířil na střídačku.

Jeho náhradník, mladý Mathias Tschrepitsch, dlouho s čistým štítem nevydržel. Po 106 sekundách jej na ledě přivítalo nahození Lattnera, to vyrazil jen na hůl volného Erika Němce, a ten obratem vrátil kotouč do branky. Orli byli v tu chvíli na ledě jasně lepší, Vídeň nestíhala a nemohla se spolehnout ani na brankáře. Tschrepitsch si ve 35. minutě lapačkou srazil do branky nepříliš prudkou střelu Allana McPhersona, za dalších 52 vteřin jej bekhendem překonal trestuhodně volný Tomáš Guman a k nevíře 4500 fanoušků v hale svítilo na ukazateli skóre 1:7.

O drobnou korekci se do přestávky postaral po brejku po levém křídle Emilio Romig, ale jakékoliv choutky domácích na zdramatizování zápasu utnul hned po pauze přesnou střelou v přečíslení dvou na jednoho Anthony Luciani. Domácí ve třetí části hráli hned čtyři přesilovky, využili jedinou z nich. To ve 48. minutě, kdy se ranou pod lapačku prosadil Rafael Rotter. Jinak ale opory Capitals jakoby měly volný den. Debakl soupeře stvrdil dvě minuty před koncem po další chybě v zadních řadách domácích Marek Kalus.

Orli si tak připsali nejvyšší výhru v sezóně, druhý největší počet vstřelených branek za své působení v EBEL a především se v tabulce opět posunuli o příčku vzhůru.