1:0, 1:0, 1:0
1/3
2/3

Série opět vyrovnána

Z n o j m o - Po nedělní šťastné výhře Orlů, kdy v prodloužení strhl vítězství na stranu Znojma střelou ze středního pásma Barus, se podařilo ve čtvrtém zápase Slavii srovnat stav série na 2:2. Zasloužil se o to především brankář Franěk, který nepustil za svá záda ani jednu ránu z holí znojemských hráčů. Zvláště v úvodu zápasu mělo Znojmo několik slibných příležitostí, ale k jeho smůle je nedokázal nikdo využít. Slavia pak nabrala tempo, přidala na důrazu a důslednou obranou, dobrým čistěním prostoru před Fraňkovou brankou a hlavně proměňováním šancí vyhrála. O góly Slavie se podělili Hruška, Sup a Beránek, kteří v tomto zápase nehráli v jedné formaci, jak u nich bývá zvykem.
Po nepříliš vydařeném prvním utkání v Edenu se daly předpokládat změny v sestavě, k překvapení všech zasáhly Vršovickou letku, kde na pravém křídle místo Davida Hrušky nastupoval Aleš Krátoška. Orli nabuzení předchozím vítězstvím začali aktivně a ze svého tlaku vytěžili již ve 2. minutě přesilovku. Při ní bylo rušno na obou stranách. Nejprve se ocitl v dobré pozici před Fraňkem Haman, vzápětí na druhé straně zkoušel nadvakrát překonat Dubu důrazný Krátoška. Největší příležitost měl již při hře 5 na 5 Uram, radost mu skazil skvělým zákrokem Franěk. V 6. minutě podnikl exkurzi na trestnou lavici pro změnu Ivan a před gólmanem Slavie bylo najednou opět horko. Franěk byl v permanenci i po návratu Ivana na led, když se po chybě Kuntoše dostal do šance Plášek. V 9. minutě se konečně dostali ke slovu domácí a hned z toho byl gól. V čase 8:56 si Hruška šikovně položil Dubu a neomylně zavěsil. Slavii vedoucí gól probudil a o minutu později měl na holi druhou trefu do černého Marek Ivan. Další možnost odskočit na dvougólový rozdíl měli Pražané při vyloučení Havíře. Zpět do hry ho mohl předčasně poslat Antoš, jenže z bezprostřední blízkosti Dubu neprostřelil. Místo toho o chvíli později putoval za katr a síly na ledě se vyrovnaly. Ve stoprocentní šanci se objevil na konci 19. minuty také Martinec, jenž jel zcela sám na Dubu, ale zakončení se mu nepovedlo. Neujala se ani nebezpečná teč Kadlecovy střely, a tak po první třetině platil stav 1:0.

Do druhé části vstoupili hosté s cílem vyrovnat, v polovině 22. minuty se o to pokušeli v rychlém sledu Procházka s Eratem. Minutu na to se opět mužům v pruhovaném znelíbil důraz Antoše, který si tak musel podruhé v zápase jít na dvě minuty nedobrovolně odpočinout. Tentokrát Společenstvu Orlů početní převaha příliš nevyšla a vracející se Antoš dokonce mohl zvýšit náskok domácích. To se povedlo nakonec v čase 7:03 Supovi, jemuž naservíroval kotouč překrásnou zadovkou Graňák a před slávistickým kanonýrem zívala již jen prázdná brána. Slavia nechtěla připustit komplikace jako v předchozím utkání a po druhém gólu kontrolovala hru, navíc i přitvrdila. Zákroky nijak nevybočovaly z rámce pravidel, naopak v prostředním dějství hráli domácí ještě dvě přesilovky. Ty však zůstaly nevyužity a po čtyřiceti minutách tedy svítil na kostce stav 2:0.

Do závěrečné dvacetiminutovky nastoupili svěřenci Vladimíra Růžičky bez Michala Supa, jenž utkání nedohrál kvůli nastřelenému kotníku. V jejím úvodu musel Franěk čelit nebezpečnému najetí Pláška, na druhé straně měl vzápětí plné ruce práce proti Vondrkově pokusu pro změnu Duba. Hosté se stále nevzdávali a vytrvale se snažili podnikat výpady na Fraňkovu svatyni. Pomoci jim k tomu mělo vyloučení Hrušky ve 48. minutě, Slavia však sehrála oslabení velmi dobře. Velmi blízko ke kontaktnímu gólu byl na začátku 52. minuty Soudek, tentokrát Franěk mohl poděkovat dobře postavené tyčce. V téže minutě divákům zatrnulo, když Kuntoš tvrdou střelou zasáhl Tomana a obránce soupeře zůstal chvíli ležet na ledě. Když v 53. minutě neuspěl v samostatném nájezdu proti Fraňkovi Barus, začalo být zřejmé, že Slavia již vedení nepustí. Definitivní uklidnění domácím přinesl v čase 54:26 kapitán Josef Beránek, který naskočil ze střídačky na pas Antoše a z pozice levého křídla prostřelil Dubu mezi betony. Utkání se pak již dohrávalo pouze z povinnosti. Žádný gól již nepadl, a tak Slavia vyrovnala stav čtvrtfinálové série na 2:2 a Petr Franěk si po výborném výkonu navíc připsal čisté konto.

Ondřej Weissmann (Slavia Praha): Bylo to opět vyrovnané utkání se šancemi na obou stranách. My jsme byli šťastnější v zakončení a i naše hra se oproti včerejšku zlepšila. Hlavně ve druhé a třetí třetině, kdy jsme byli důraznější, lépe napadali a nenechali Znojmo lehce zakládat protiútoky. V první třetině i v závěru nás podržel brankář Franěk, který chytá výborně a dnes to potvrdil.

Milan Skrbek (Znojmo): Sehráli jsme dobrý zápas, vytvořili jsme si i šance, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Naopak Slavii se to podařilo, takže vyhrála. Stejně jako včera jsme inkasovali první, ale na konečný výsledek to zásadní vliv nemělo. Kdybychom nějaký gól dali, bylo by vše jiné.