2:1, 1:0, 1:1
1/3
2/3

Salzburg doma nezaváhal a je blíže titulu

Znojmu vstup do zápasu nevyšel podle představ, jelikož se soupeř dostal dvěma slepenými góly do dvoubrankového vedení. Orlům se sice podařilo zásluhou Šuláka snížit, domácí ale přidali ještě dvě branky a ani Podešvův gól na výsledku nic nezměnil.

Orlům v pátém finále podobně jako v předchozím zápase nevyšla první třetina, zejména čtrnáct vteřin kolem deváté minuty. Nejprve Welser nahodil kotouč z pravého křídla na branku, kde se prosadil důrazný Manuel Latusa a z hranice brankoviště trefil odkrytou klec. O 14 vteřin později pak zůstal mezi kruhy volný Brett Sterling a zavěsil přesně za záda vyjíždějícího Lukáše. Znojmo bylo v útlumu, ale zpět do hry jej dostala přesilovka ve 13. minutě, kdy Trivinovu střelu od modré tečoval do sítě Libor Šulák.

Hned v úvodu druhé třetiny mohlo být vyrovnáno, Tomas u pravé tyče ze vzduchu sklepával nahozený puk a centimetry chyběly, aby jej protlačil až do sítě. Naopak Salzburg na svou šanci trpělivě čekal a když přišla, využil ji. Po špatné rozehráce ve znojemském pásmu se před branku dostal Hughes, předložil puk vedle stojícímu Brettu Sterlingovi, a ten zvýšil na 3:1. Orli se marně snažili dostat do souvislejšího tlaku, ale bojovali ze všech sil o druhou trefu. Nebyli k ní daleko, v poslední minutě druhé části si Pucherův útok vytvořil obrovský tlak, jenže Fiala ani samotný Pucher neprocpali puk za čáru.

A tak se po pauze radovali domácí. Sražená střela si našla cestu na hůl Luciana Aquina a bývalý nejproduktivnější hráč EBEL se střelou ke vzdálenější tyči prosadil. Znojmo se ani v té chvíli nevzdalo a Martin Podešva ve 46. minutě parádním bekhendovým zakončením snížil. Na ledě začaly plát emoce, provokující Sterling se dostal do křížku s Lattnerem, následně putovali na trestnou dva znojemští hráči a Red Bull hrál v pěti proti třem. Dosáhl i gólu, ovšem až po odpískání, a tak neplatil. Znojmo ještě v závěru mělo k dispozici přesilovou hru, ovšem využít už ji nedokázalo.

Po závěrečném hvizdu a zbytečném Welserově ataku Podešvy se ještě strhla hromadná bitka, ani ta už ale nic nezměnila na třetím vítězství Salzburgu ve finálové sérii. V úterý ve Znojmě budou Orli odvracet mečbol soupeře.