Orli Znojmo Orli Znojmo
přát.
Přípravné zápasy - čt 31. 8. 2017 - Nevoga aréna
Znojmo
5:3
1:0, 1:2, 3:1
MAC Budapešť

S přípravou se Znojmo loučí vítězně, Budapešť porazilo 5:3

Orli se přetahovali o výsledek s maďarským soupeřem až do závěrečné dvacetiminutovky. V té ale třikrát udeřili, na což již Budapešť nedokázala zareagovat.

Velmi svižný vstup do utkání měli na svědomí hlavně domácí hráči, kteří se od prvních vteřin usadili v útočné třetině a Bálizse zasypávali střelami. A tak nebylo překvapením, když se v páté minutě dostali Orli do přesilovky, kterou Jiří Beroun na jejím konci proměnil střelou z mezikruží nad lapačku gólmana v úvodní přesnou trefu. Publikum hnalo Orli k dalším útočným akcím, brzy přišla i druhá početní výhoda. Tentokrát však jen nebezpečně zahrozil z kruhu Yellow Horn. Gólman Znojma Halász neměl ani zdaleka tolik práce jako jeho protějšek a do kontaktu s pukem se téměř nedostal. Ani jeho spoluhráči však již nenašli potřebnou jistotu v zakončení, po úvodní dvacetiminutovce tak drželi těsné vedení.

Po návratu z kabin ale bylo velmi rychle vyrovnáno. V čase 22:34 vytěžil z minima maximum Gergö Nagy, jenž tečoval přesně před Halászem. Hra se vyrovnala nejen ve skóre, ale i v dění na ledě. Hokejisté si neodpustili ani menší strkanice, po jedné z nich absolvovali Orli nevyužitou přesilovku. Vzápětí dostali stejnou šanci i hosté, avšak naložili s ní naprosto stejně.

Gól tak přišel až v závěru třetiny a Znojmo šlo jeho zásluhou opět do vedení. Radek Číp zametl odražený puk z bezprostřední blízkosti za brankovou čáru. Radost tentokrát trvala proklatě krátkou dobu. Již o minutu později opět vyrovnal Scott Maculay přesilovkovou ránou z kruhu.

Závěrečné dějství již bylo na šance bohatší. Hned v úvodu marně dobýval maďarskou klec z bezprostřední blízkosti Číp, sólový únik neproměnil Beroun, na druhé straně se Halász zaskvěl před Nagym. Vypadalo to na další dlouhé gólové čekání, ale v 48. minutě se hosté dostali zásluhou Jareda Browna poprvé v utkání do vedení. Orli se ale rychle vzpamatovali, v přesilové hře se k odraženému puku probojoval Tomáš Plíhal a bekhendem zavěsil za bezmocného Bálizse. Bleskový obrat navíc dokonal Marek Biro, jenž si od modré čáry sjel blíže k bráně a zamířil přesně. O pár vteřin později ještě Němec napálil tyčku!

Budapešť sáhla v závěru utkání ke hře bez gólmana a to byla velká šance pro Erika Němce, který krásným obloučkem pojistil znojemské vítězství.


Autor: Vojta Pojer, Petra Matůšová

Musíme vybudovat pevnost, aby se sem každý bál přijet, vybízí Jiří Beroun

Letní příprava je definitivně minulostí. Orli si v ní připsali čtyři výhry a stejný počet proher. Jak tyto zápasy viděl kapitán týmu Jiří Beroun? A jak se těší na novou sezónu? Dočtete se v rozhovoru.

Sehráli jste poslední přípravný zápas. Jaký byl?
Začali jsme dobře, pak jsme ale začali cosi vymýšlet a nemělo to tu šťávu. Chyběl nám pohyb. Potřebujeme tomu dát víc. Důležité ale je, že jsme ten zápas dokázali otočit a vyhrát. Už jsme to párkrát ukázali. Beru to jako pozitivum.

Jaká byla Budapešť soupeř?
Nikdo ji neznal. Hráli takový styl, že všechno stahovali před branku. My si dávali zbytečné nahrávky místo toho, abychom to stříleli od modré. Měli jsme to zjednodušit. Budapešť hrála podobný hokej jako v EBEL.

Příprava skončila. Jak byste ji zhodnotil?
Střetli jsme se s kvalitními soupeři a myslím si, že jsme odehráli dobré zápasy. Jsme dobře připraveni a v pátek to může naostro vypuknout.

Byly znát výkonnostní rozdíly u těch soupeřů? Extraliga, první liga...
V některých zápasech ano, ale třeba utkání se Slavií mělo slušné tempo. První liga může být podceňovaná, ale řekl bych, že se také zkvalitňuje. Je to vidět v přípravě. Prvoligové týmy poráží ty extraligové.

Který z těch zápasů vám dal nejvíc?
Nejvíc vám dá asi ten, který otočíte. Výborný zápas byl ve Vítkovicích. Sice jsme jej prohráli, ale na to, že to byl náš první zápas, jsme ho zvládli dobře. Z každého utkání se můžeme ponaučit a jít s tím do sezóny.

Kromě Budapešti jste hráli výhradně s českými soupeři. Nebude nyní těžké přeorientovat se na jiný styl?
Vždycky jsme to takto měli. Myslím si, že jsme dobře nachystaní po fyzické i taktické stránce.

Hned na úvod narazíte na Linz a Salzburg...
Bude to rychlejší a musíme se tomu přizpůsobit. Máme tu mladé kluky, takže by se mělo hodně bruslit a víc se srážet. Musíme si doma vybudovat pevnost, aby se k nám každý bál přijet.

Jaká je atmosféra v kabině před ligou?
Nikdy jsem ve Znojmě nezažil, že by si kabina nesedla. Hodně nám pomáhá i kouč. Držíme spolu. V kabině to sice může fungovat, ale my potřebujeme, aby to klapalo i na ledě. Jeden za druhého musí padat do střel, musíme se chránit a povzbuzovat. Musíme vytvořit družinu, která bude vyhrávat zápasy.

Vstoupíte do sezóny opět jako kapitán?
Asi ano (smích). Zatím jsme se o tom ale nebavili, takže nechci předbíhat.


Autor: Lukáš Caha

Statistiky hráčů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Statistiky brankářů


Bohužel statistiky nejsou k dispozici

Fotogalerie

Související články