O<sub>2</sub> Extraliga - st 14. 3. 2007
ČF6

Rozhodne sedmý zápas

Z n o j m o - Až sedmý zápas rozhodne o tom, kdo z dvojice Znojmo – Pardubice postoupí do semifinále. Orli dokázali vyhrát potřetí za sebou a vynutit si tak sedmý zápas. Skóre poprvé otevřel před koncem první třetiny domácí Tvrdík, hosté dokázali odpovědět v polovině utkání, avšak poslední slovo měli nakonec přeci jen domácí, když se v polovině třetí části trefil Selingr. Série se tak naposledy přesouvá do Pardubic.

Do první třetiny vlétli Orli velmi aktivně. Ihned na začátku se Lašáka pokoušeli překonat postupně Mojžíš, Kříž, Jareš a Haman. Ovšem ani jeden nebyl úspěšný. Hosté se na začátku do šancí příliš nedostávali. Zato domácí tvrdě útočili. Velkou šanci skórovat měli ve 4. minutě, kdy třikrát za sebou směřoval puk do branky Pardubic, ale nikdo z Orlů nebyl poblíž, aby ho doklepl za brankovou čáru. Východočeši se k první střele dostali v 6. minutě v početní výhodě, kdy Andrašovský dorážel Havířovu střelu, avšak mimo.

Pardubice byly blízko branky v polovině třetiny. V přesilové hře po skvělé souhře střílel do odkryté branky Rolínek, ale Trvaj vynikajícím zákrokem skórování zabránil. Hosté pak měli možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. V šanci se zde objevil znovu Rolínek, který sám před Trvajem tečoval přímo do brankáře. Moeller dvojnásobnou přesilovku nevyužil a přišel trest. V 19. minutě vystihl Kříž rozehrávku Pardubic, přiťukl na modrou Tvrdíkovi, který ranou přesně do šibenice zařídil Znojmu vedení.

Ve druhém dějství hosté přidali na aktivitě a v zápase to bylo znát. Z levého kruhu pálil tvrdě Hlinka a Trvaj s obtížemi vyrazil. V další šanci hledal Pucher dobře najetého Pivka, který však puk netrefil. Na druhé straně přihrával Dopita v dobré pozici Kucharczykovi, ovšem ten také minul. Vyrovnání se ,,Perníkáři“ dočkali v polovině utkání. Při hře čtyři na čtyři ujel znojemským zadákům Sýkora a mezi betony domácího brankáře vyrovnal. Zápas se dále táhl ve znamení vyloučení, ale i dobrých obran, které nedovolily soupeři vytvořit si žádnou velkou příležitost. V závěru třetiny to ještě na Trvaje zkoušel dvakrát Rolínek, ovšem ani jednou nebyl úspěšný, na druhé straně jej stejně napodobil domácí Kříž.

Závěrečnou část zahajovali domácí v oslabení, avšak hosté nic nevymysleli. Jakmile se Orli vymanili z oslabení, dostal se do ideální pozice Kucharzcyk, avšak přestřelil. Na druhé straně se pokoušeli prosadit Starý s Linhartem, ovšem oba bezúspěšně. Ve 48. minutě se Znojmo ujalo vedení. Tvrdík našel na útočné modré rozjetého Selingra, který si najel až do levého kruhu a ranou mezi betony skóroval.

Znojmo mohlo svůj náskok zvýšit. Pár minut po Selingrově gólu to zkoušel v dobré šanci Svoboda a dvakrát Beroun. Ani jeden však neuspěl. Pardubice prahly po vyrovnání. Blízko mu byl Pivko, který sám před Trvajem trefil jeho pravý beton. V závěru zápasu se hosté ještě odhodlali ke hře bez brankáře, Dopita mohl dát do prázdné, avšak nic se už nestalo a série se tak přesouvá k poslednímu utkání do Pardubic.

Ohlasy trenérů

Jan Votruba (Znojmo): Měli jsme dobrý vstup do zápasu, kdy jsme soupeře přehrávali. Bohužel jsme z tlaku nevytěžili žádný gól. Ve druhé třetině jsme hráli neukázněně, po zbytečných faulech jsme byli vylučováni a soupeř nás přehrával. V těchto chvílích nás podržel brankář Trvaj. Ve třetí třetině se k nám přiklonilo štěstí. Dvacet vteřin před koncem jsme mohli výsledek pojistit třetí brankou. Laxností jsme se o tuto možnost připravili a soupeř mohl v koncovce ještě vyrovnat.

Miloš Říha (Pardubice): Znojmo bylo v bojovném a vyrovnaném zápase šťastnější. Proměnili dvě šance. My jsme měli příležitostí více. Ale ani vyložené jsme neproměnili. Štěstí jsme urazili ve čtvrtém zápase. Dnes už byl náš výkon podstatně lepší, daleko zodpovědnější a bojovnější. Pokud tak budeme pracovat i v domácím sedmém zápase, tak věřím, že se štěstí otočí k nám.