Třinec
1/3
2/3

Rozhodl Král

Ani ve druhém zápase víkendu nenašli Orli recept na soupeřovu obranu a prohráli 1:3. <b>Marek Vorel</b> sice vstřelil v přesilovce branku, ale k vyrovnání scházely milimetry. Zápas rozhodl brankou v power play třinecký Richard Král.
Znojmo nastoupilo do zápasu pouze na tři útoky, s Mařákem a Králem jen na střídačce, chyběl i obránce Benák. Zvýšená aktivita Znojma v první třetině vedla jen k několika šancím, z prvního gólu se však radovali hosté. Libor Procházka ujel po křídle a prudkou ranou prostřelil jinak dobře chytajícího Svobodu. Třinečtí i nadále velice dobře bránili a Orli se nedokázali prosadit do šancí. Jednu velkou měl v úvodu druhé třetiny Plášek, ale neuspěl.

Druhá branka Ocelářů byla velice kuriózní. Meluzín zbůhdarma nastřelil puk od modré na Svobodu, Haman jeho střelu nadzvedl a puk doplachitl nad ramenem bezmocného Svobody do branky. Po tomto gólu nahradil ve druhém útoku Plcha Král.První gól Znojma padl v osmatřicáté minutě z přesilovky. Soudek našel dlouhou přihrávkou u tyče volného Vorla a nejlepší střelec Znojma snížil.

Na začátku třetí části se diváci ve Znojmě dokonce radovali z vyrovnání. Václav Král zblízka překonal Lakosila, ale ten dokázal puk zachytit ještě před brankovou čarou, což si sudí Šindler nechal potvrdit videorozhodčím. Do konce zápasu v té chvíli chyběly tři minuty. Orli se ještě nadechli k power play, ale po zakolísání obránce Heše se dostal k puku hostující Richard Král a zavezl jej až do opuštěné branky.

Milan Kastner (Znojmo): "Bylo to vyrovnané utkání, ve kterém Třinec velice dobře bránil. Byli jsme nervózní při zakládání útoků a málo jsme se snažili střílet. Čekali jsme na vyložené šance, ale do těch nás Třinec nepouštěl."

Antonín Stavjaňa (Třinec): "Jediným cílem pro nás bylo maximální koncentraci otupit tlak domácích. Když jsme to podpořili dvěma góly, ukázalo se, že mužstvo má velký potenciál. Potvrdilo to i řadou šancí, které si vypracovalo."