2/3
7'
53'

První vítězství na ledě soupeře! Orli přetlačili Graz

Znojmo prolomilo prokletí venkovních zápasů a na čtvrtý pokus dokázalo zvítězit. V duelu chudém na góly se o úvodní trefu postaral Radek Prokeš, soupeř ale za sedm vteřin srovnal. Na rozhodující gól, jehož autorem se stal Michal Kvasnica, se tak čekalo až do 53. minuty. Orli tak uspěli hlavně díky zlepšené defenzivní hře a výkonu gólmana Kantora.

Orli začali na rakouském ledě aktivněji, v prvních minutách byli více u puku a také brzy otevřeli skóre. V čase 6:59 poslal Radek Prokeš nahození od modré čáry na Nussbachera, kterému kotouč propadl mezi betony až za brankovou čáru. Z vedení se ale hosté neradovali dlouho, konkrétně pouhých sedm vteřin. Ken Ograjenšek přenesl bleskově hru do útočného pásma a z mezikruží vymetl horní roh Kantorovy klece.

I v dalších minutách se oba týmy snažily hrát aktivně. Znojemští hokejisté si jako první vyzkoušeli početní výhodu, ale obrana Grazu v čele s Nussbacherem odolala. Až v samotném závěru třetiny si vypracoval velkou šanci domácí útočník Martin, jenž dostal přihrávku zpoza brány, ale svou ránou jen přestřelil Kantorovu bránu.

Start prostředního dějství patřil domácím, kteří byli blízko obratu ve skóre. Daniel Oberkofler z ideální pozice před znojemskou bránou ale nemířil přesně. Orli se dostávali do hry pomaleji, obrovská příležitost přišla na řadu paradoxně v oslabení, kdy se do samostatného úniku prodral Fejes, gólmana Grazu však nedokázal prostřelit. Znojemské útočné choutky byly následně přibržděny pětiminutovým vyloučením Němce. Dlouhé oslabení tým zvládl zvláště díky skvěle chytajícímu Kantorovi. V posledních vteřinách třetiny se dostal do velké šance znovu Fejes, tváří v tvář Nussbacherovi ale nebyl ani tentokrát úspěšný.

Také závěrečná perioda nabídla hned zkraje několik zajímavých momentů. Nejdříve neuspěl před Kantorem domácí útočník Gordon, na druhé straně pak dokonce zazněla tyčka. V dalších minutách si Znojemští hned dvakrát krátce po sobě vyzkoušeli početní výhodu, rakouská obrana v čele s Nussbacherem však odolala. Další změna stavu tak přišla až v čase 52:14, kdy z kruhu vystřelil Michal Kvasnica a kotouč doplachtil do sítě.

Orly čekalo ještě téměř osm dlouhých minut hry. Týmu v samotném závěru velmi pomohlo vyloučení soupeře Gordona za vysokou hůl. Ve zbývajícím čase se Graz usadil před Kantorem a zasypal jej sprškou střel, sáhl také ke hře bez gólmana. Znojemští ale odolali a vezou první ligové body ze hřiště soupeře.