25'
34'
40'

První prohra v nadstavbě. Orli však zůstávají lídrem v boji o play-off

Orli sice dokázali dotáhnout dvougólový náskok soupeře, ale Linz následně znovu odskočil a připravil Znojmu první prohru v nadstavbové části.

Znojemští hokejisté vlétli na soupeře velmi aktivně a uzavřeli jej v obranném pásmu. Ouzas v bráně si na nedostatek práce stěžovat rozhodně nemohl, postupně jej zaměstnávali Kalus i Matuš. Na začátku osmé minuty si ale vysloužil trest Mrázek a hosté prokázali, proč mají jedny z nejlepších přesilovek v lize. Brian Lebler zakončil přesnou kombinaci své formace ránou nad lapačku Lassily. Orli ale záhy srovnali stav z hole Mikko Vainonena, jenž střílel z mezikruží do odkryté klece. Ani toto skóre však dlouho nevydrželo. Po nenápadné akci a ráně od modré čáry ještě tečoval kotouč před Lassilou Andreas Kristler, svým barvám tak vrátil vedení. Domácí početní výhoda z konce třetiny vyzněla naprázdno, posléze trefil Kalus jen břevno, Orli tak poprvé v nadstavbě odcházeli do kabin za nepříznivého stavu.

V prostřední části odskočil Linz již na rozdíl dvou branek. Krásná přihrávka zastihla před bránou Brackena Kearnse, který lehce usměrnil kotouč za Lassilu. Znojmo ale ani na chvíli nepolevilo a odměna přišla velmi brzy. Snížení jsme se dočkali po rychlém brejku a přesné ráně pod vyrážečku zásluhou Petra Mrázka. Znojemští se v dalších minutách dostali do velkého tlaku, defenzíva Linze nevěděla, kam dřív vlétnout. Obranná hráz byla znovu protržena v čase 29:38, kdy kapitán Orlů David Bartoš srovnal na 3:3. V polovině duelu jsme tak v podstatě začínali od znovu. Pak ale přišla další přesilovka pro rakouský celek a znovu se měnilo skóre. Domácí byli dlouho uzamčeni před Lassilou, až nakonec Dan DaSilva z prakticky nulového úhlu procedil kotouč do sítě. A v poslední minutě třetiny bylo ještě hůře. Náskok 5:3 si Linz vysloužil po další střele z hodně ostrého úhlu v podání Andrease Kristlera.

Závěrečná část utkání už tolik gólových příležitostí nepřinášela. Hrálo se nahoru, dolů, ale bez vážnějšího ohrožení maskovaných mužů. To plně vyhovovalo hostům, Orli ale potřebovali zabrat. Udržet se však delší dobu před Ouzasem bylo téměř nemožné. Kotouč Znojemským odskakoval a prodírat se znovu a znovu do útočné třetiny stálo velké množství sil. Hokejisté Linze dobrou taktickou hrou nepřipouštěli komplikace. Velkým zaváháním se však stalo jejich vyloučení čtyři minuty před závěrečnou sirénou, jež nakonec domácí využili zásluhou Marka Kaluse. Platnost trefy museli rozhodčí posvětit po zhlédnutí videozáznamu. Přišlo tak drama, v které už málokdo doufal. Znojmo odvolalo i gólmana Lassilu, získalo útočné pásmo, ale k vyrovnání se již nepropracovalo.

Miroslav Fryčer (Znojmo): Takové zápasy se stávají. Nebylo to stejné utkání jako ta předchozí. Vyrobili jsme několik individuálních chyb, neproměnili naše šance, a tak jsme na konci bez bodu. Je to škoda, myslím, že alespoň jeden bychom si zasloužili. Ale zbývají další čtyři zápasy, věřím, že hned v tom dalším v Linzi můžeme uspět. Jsme na správné cestě do play-off.

Tom Rowe (Linz): Nechtěli jsme si dnes moc hrát s pukem, protože víme, jak je Znojmo nebezpečné v protiútoku. Jsou skvělí bruslařsky i ofenzivně, proto bylo naším cílem hrát jednoduše, dostávat puky rychle z hokejek. To se nám podařilo a bylo to klíčem k našemu vítězství.