EBEL - ne 25. 9. 2016
2:3sn
0:0, 1:1, 1:1 - 0:0
Bolzano

První bod v nové sezóně! Orli v nájezdech nestačili na Bolzano

Po bezbrankové první třetině uděřilo Znojmo na začátku druhé, když se trefil Hughesman. Hosté v samém závěru druhé části srovnali a na začátku té třetí šli do vedení. Jihomoravané stihli zareagovat, Pucher proměnil přesilovku, zápas tak došel do prodloužení. V tom ani jeden tým neuspěl a penaltový rozstřel ovládlo Bolzano.

Na jihomoravském ledě se utkaly dva týmy, které v probíhajícím ročníku ligy čekají i po třech zápasech na své premiérové vítězství. Znojemští hokejisté odstartovali do utkání o poznání lépe, dokázali si vytvořit souvislý tlak a z něj pak vytěžit i šance. Melicherčíka tak ohrozil střelou z vrcholu kruhu Šulák, ten samý hráč o chvíli později trefil i tyčku, z otočky pak pálil Plíhal. Bolzano hrozilo spíše z brejkových situací, které Schwarz spolehlivě likvidoval. A když bylo nejhůře, pomohla také jemu po zakončení Reida tyč.

Orli si větší aktivitou vysloužili i první přesilovou hru, ta se však rozhodně neodehrála podle jejich představ a větší útok na bránu nepřišel. Stejnou možnost o chvíli později dostalo i Bolzano po potrestání Šuláka za hákování. Hosté se ve výhodě dokázali usadit před Schwarzem a hlavně Bernard mohl natropit hodně škody, byl však v předbrankovém prostoru včas zablokován Plíhalem. Další pohromě v podobě přečíslení už dokázal zabránit sám znojemský maskovaný muž. Český gólman tak podobně jako jeho slovenský kolega na druhé straně udržel po dvaceti minutách čisté konto.

Zkraje prostředního dějství dohrávalo Bolzano větší část přesilové hry, ale i ta zůstala bez využití. Přesto jsme na gól již nemuseli dlouho čekat. Ve 24. minutě poslal Stehlík skrz útočné pásmo nádhernou přihrávku na Adama Hughesmana, jenž byl schován za zády obrany a sám před Melicherčíkem napálil kotouč do sítě. Orli byli po vstřeleném gólu opět aktivnější, ale jejich další rozlet zbrzdil faul. I přes solidně ubráněné oslabení se do dobré šance probil Oleksuk, který však v zakončení minul bránu.

Krátce po polovině duelu přišla atraktivní akce v podání domácích. Po několika lehkých přiťuknutí v útočném pásmu doputoval kotouč až na hůl Čípa, jenž z bezprostřední blízkosti nedokázal přehodit Melicherčíka. Znojemští i nadále kralovali, dvakrát se pokusil z brejku zahrozit Tomas, ale vždy ztroskotal na snaze beků, tvrdou ránou od modré postrašil Lattner. Velkým překvapením se tak stalo vyrovnání čtyřicet šest vteřin před druhou sirénou. Brodie Reid unikl domácí defenzívě a z kruhu prostřelil Schwarze.

Se vstupem do třetí části hry se tak začínalo prakticky znovu. Hodně rychle mohl pozvednout znojemské naděje Pucher, který zkušeně zamíchal kotoučem před gólmanem, ale poté už jej nedokázal přehodit. Další tvrdý a tentokrát i kuriózní direkt do domácích řad zasadil Nick Palmieri. Ten se po přihrávce od zadního mantinelu dokázal vymanit ze sevření bránícího hráče a zády k bráně poslal kotouč mezi svými bruslemi i betony Schwarze do klece.

Zaskočené tribuny i hráče Orlů dostala zpět do hry přesilová výhoda. Její bleskové využití zařídil po přesné teči z předbrankového prostoru Peter Pucher, jenž tak oslavil svůj zápas číslo 700 v dresu Znojma. Nálada se během pár vteřin rapidně zvedla a více než dvě tisícovky diváků rozbouřily halu. K další změně skóre již nedošlo, a tak se zápas přehoupl do prodloužení.

Do sedmiminutového prodloužení vstoupily týmy se čtyřmi hráči v poli, po třech minutách se jejich počet ještě o jednoho snížil. Hra tři na tři přinesla velmi zajímavou a netradiční podívanou, kdy si hráči opravdu sáhli až na dno. Znojmo dokonce zachránila pár vteřin před koncem tyčka! Přesto utkání vygradovalo až do samostatných nájezdů. V nich vystřelil bod navíc pro své barvy Marc-Olivier Vallerand.