Jesenice
1/3
2/3

Prověrka na EBEL vyšla, Znojmo porazilo Jesenici

<em>Znojmo</em> - Druhý přípravný zápas dopadl pro Orly mnohem příznivěji, než tomu bylo před týdnem. Proti Jesenici sice svěřenci kouče Soudka po první třetině prohrávali o jednu branku, avšak ve druhé části díky gólu Říhy stav srovnali a v závěrečném dějství zasypali hostující svatyni sprškou gólů. Postupně se trefili Havlík, Podešva, Lattner a Trojan. Zaskvěla se i staronová tvář v orlím dresu Peter Pucher, jenž si připsal dvě přihrávky.

V nezvykle pozdní večerní čas se na tribunách znojemské Hostan arény sešli fanoušci k zápasu, který měl být prvním měřením sil se soupeřem z Erste Bank ligy – slovinskou Jesenicí.

V úvodních minutách se hráči na ledě spíše rozkoukávali, chyby na obou stranách nedovolovaly vytvořit kloudnější akci. Postupně převzali otěže utkání do svých rukou domácí, kteří byli aktivnější, ale paradoxně se prvního gólu dočkala Jesenice. V přesilovce poslal hosty do vedení Marjan Manfreda - 0:1. O dvě minuty později bylo srovnáno. Po střele Lattnera od modré tečoval puk za záda Fikrta Petr Kanko - 1:1. Do první přestávky šli přeci jen spokojenější Jeseničtí, když po rychlém protiútoku přesně zakončoval Peter Bizalj - 1:2.

Ve druhé třetině začali lépe Orli. O druhou branku Znojma se zasloužil Vladimír Říha, který trefil na brankovišti odražený kotouč a Fikrt neměl šanci zasáhnout – 2:2. V polovině utkání vystřídal v jesenické kleci Fikrta Gašper Krošelj. O chvíli později se do velké příležitosti dostal Petr Kanko, ale v samostatném úniku neuspěl. Několik vyloučení na obou stranách trochu rozkouskovalo hru, a tak jsme se již před odchodem do šaten gólu nedočkali.

Poslední perioda již byla plně v režii domácích hráčů. Po střele Petera Puchera se kotouč odrazil na hůl Adama Havlíka, jenž přesně zakončil – 3:2. O necelé dvě minuty bylo na znojemském stadionu ještě veseleji, Martin Podešva vyslal skrytou střelu na jesenického gólmana a ten kapituloval v krátkém sledu podruhé – 4:2. Také Znojmo využilo jednu ze svých přesilových her, jesenický faul potrestal Jan Lattner - 5:2. O poslední gól dnešního střetnutí se postaral jeden ze znojemských mladíků Jan Trojan, který po pěkné souhře s Pucherem a Havlíkem podtrhl konečný účet zápasu – 6:2.

Karel Soudek (Znojmo): Zápas nám nic neprozradil, protože soupeř nepřijel v plné sestavě. Uvidíme, s čím na nás vyrukují v pátek. Vyhráli jsme, takže s výsledkem můžeme být spokojení, ale ve hře byla spousta chyb, na kterých budeme pracovat. Trestům za pozdní příchod bych význam nepřikládal, je tam tolik chyb, že si je musíme říct. Alespoň sI vyzkoušíme hru v oslabení.