O<sub>2</sub> Extraliga - ne 3. 12. 2006

Proti Plzni doma opět úspěšně

Z n o j m o - Čtyřminutový interval v závěru utkání stačil Orlům k obratu zápasu. Plzeňští zaskočili v první třetině domácí a ujali se tak dvougólového vedení. Snížit se podařilo půl minuty před koncem Mojžíšovi. Prostřední části dominovali zejména oba brankáři a góly si hráči schovali až na závěrečnou část, v níž se postupně trefili <b>Meidl</b>, Kotaška a Erat. Pro prvně jmenovaného to byl první letošní přesný zásah.
Zápas nezačal ze strany Orlů dobře. Ve 2. minutě byl za faul kolenem vyloučen Bičánek a Plzeň dokázala přesilovku využít. Zelenka se pokoušel najít před brankou najíždějícího spoluhráče avšak přihrávkou trefil Trvajův beton, od kterého se kotouč odrazil do branky. Plzeň dále útočila. Z levé strany se pokoušel překvapit domácího brankáře Nedoma, gólman jeho pokus bez problému vyrazil. Znojmo se k velkému útočení nemělo. Svobodovu polostřelu z otočky Jež bez problémů chytil. Velké štěstí však měl v 7. minutě, kdy se po Bičánkově nahození v přesilovce otřel kotouč o tyč.

Orlům se za chvíli naskytla možnost hrál dvojnásobná přesilovka, kterou však využít nedokázali. Jen, co se hosté vymanili z oslabení, vrhli se nebezpečně do útoku. Po přihrávce Matějovského střílel skrz obránce Zelenka. Trvaj stihl včas sklapnout betony. Ve 14. minutě Plzeň zvýšila svůj náskok na dva góly. Chybnou přihrávku vystihl Matějovský, přihrál před branku volnému Fabušovi a ten ranou mezi lapačku a beton překonal znojemského brankáře podruhé. Orli stihli ještě do konce třetiny aspoň snížit. V přesilové hře přihrával od pravého mantinelu Říha Selingrovi, který okamžitě vystřelil a prostřelil gólmana Lasselsbergeru.

Na začátku prostřední části měli znojemští hráči znovu velkou příležitost v podobě přesilovky pět na tři. Domácí si dokázali vytvořit velký tlak a na rozdíl od první dvojnásobné přesilovky stříleli z každé pozice. Nejblíže brance byl Bičánek, který svou ranou orazítkoval pouze levou tyč. Orli však měli i štěstí. To, když o dvě minuty později po střele Zelenky zazvonila tyčka i na jejich straně. V polovině utkání dostala možnost hrát přesilovku proti třem hráčům i Plzeň. V největší šanci přihrával Kracík před bránu úplně volnému Vampolovi, ovšem tomu puk v rozhodující chvíli sjel z hole. Orli mohli vyrovnat ve vlastním oslabení. To ujel plzeňským zadákům Erat, ale než mohl zakončit, byl zahákován Čakajíkem.

Ve třetí třetině se opakovala situace ze druhé části, kdy měli Orli dvojnásobnou početní výhodu. Ale opět ji nedokázali využít. Také proto, že půl minuty před jejím skončením byl vyloučen Bičánek. Následovalo další vyloučení na straně domácích a hosté tak měli necelou půl minutu dvojnásobnou převahu. Avšak ani oni nebyli úspěšní. Orli zvýšili tlak, který vyústil ve vyrovnávací branku. V přesilovce Meidl dorážel Kotaškovu ránu od modré. Dvě rychlé branky Znojma v rozmezí 12 vteřin připravily Plzeň o naději na bodový zisk. Nejprve dalekonosnou střelou od modré překonal Ježe Kotaška a ihned v zápětí se dostal do brejku Erat a dal výsledku konečnou podobu.

Ohlasy trenérů

Miloslav Hořava (Znojmo): Plzeň byla po dvě třetiny aktivnějším týmem, hrála velice dobře a my jsme si nevěděli rady. Na druhé straně ale musím pochválit naše hráče za nezměrnou bojovnost. Přiklonilo se k nám i štěstí, podařila se nám poslední třetina, která rozhodla o našem vítězství. Od třetí třetiny nám chyběl útočník Pucher, který si narazil sval. Tým ale nemůže stát pouze na dvou oporách Dopitovi a Pucherovi. Proto jsem rád, že se při jejich absenci prosadili i naši další hráči.

František Černý (Plzeň): Do padesáté minuty jsme byli Znojmu více než vyrovnaným soupeřem. Zbytečnými fauly jsme se připravili minimálně o bod. V průběhu utkání jsme si vytvořili dost šancí, které jsme neproměnili. To nás bohužel stálo vítězství. Máme problémy s rozsáhlou marodkou týmu.