Vídeň
1/3
2/3

Prokletí zlomeno! Orli poprvé v sezóně vybojovali proti Vídni tři body

Znojmo otevřelo skóre zásluhou Yellow Horna hned v první minutě. Ve třetí části pak sice Capitals dokázali zdramatizovat vývoj utkání brankou Schiechla, ovšem mohutný tlak v závěru a následný gól Tomase vynesl Orlům první tří body v nadstavbě.

První kolo nadstavbové části přivedlo na znojemský led Vídeň. Publikum se tak mohlo jako tradičně těšit na atraktivní duel se skvělou kulisou. Parádně domácí fanoušky naladil již v úvodní minutě Colton Yellow Horn, jenž po famózní kombinaci s Bartošem zasouval kotouč za záda totálně zmateného Lawsona. Orli následně s přehledem ustáli oslabení, až po něm předvedli hosté pár slibných akcí před Nechvátalem.

Znojmo se dostalo do dalších gólových šancí před polovinou třetiny, kdy Radek Číp nejdříve z předbrankového prostoru nedokázal protlačit puk do sítě, krátce poté jej napodobil i Martin Podešva. Hosté zahrozili zásluhou Sharpa, ale více se do těch opravdu větších příležitostí nedostávali. Orli o poznání lépe napadali a využívali každé sebemenší zaváhání v rozehrávce Capitals. Těm nepomohly ani dvě přesilovky v závěru dějství, které nelibě nesly zaplněné ochozy i domácí střídačka.

Jednu z početních výhod dohrávali Vídeňští ještě na začátku prostřední části hry a na své holi měl vyrovnání Gamache. Z otočky u levé tyče však nechal vyniknout Nechvátalovy betony. Na druhé straně mohl z ideální pozice v mezikruží navýšit vedení Podešva, ale za zklamaného povzdechu tribun minul. Před znojemským gólmanem bylo zase rušno po šikovné teči Sharpa, po níž kotouč jen prolétl kolem brány strážené v té chvíli bezmocným Nechvátalem.

Další tutovku měl na své holi Šedivý, jenž po brejkové situaci a skvělé přihrávce Lattnera namířil z první opět jen vedle klece Lawsona. Kromě zajímavých akcí se ale na ledě začalo i přiostřovat a přibývaly nevraživé pohledy, strkanice i zákroky za hranou pravidel. Hned čtyři trestné minuty si za toto chování vysloužil Dzieduszycki. Výhodnou pozici Orlů však přerušilo rozbité plexisklo, jehož výměna si vyžádala delší přerušení.

Zbylých pět minut druhé třetiny i závěrečné dějství se tak odehrálo naráz, po předchozí opravě plexiskla a úpravě ledové plochy. Po pauze už se domácí hráči nedokázali tak rychle nastartovat a početní výhoda tak zůstala nevyužita. Až po ní téměř zaskočil vídeňskou obranu i gólmana z brejku Novák. I po výměně stran se pokračovalo ve skvělém tempu, při němž museli být v permanenci oba maskovaní muži.

Aktivnější počínání se vyplatilo Vídni. Proti startujícímu Michaelu Schiechlovi si Nechvátal hodně povyjel ze své klece, hostujícímu útočníkovi ale kotouč nevypíchl, a ten tak mohl zakončovat do osamocené svatyně Znojma. A rakouský celek byl čím dál nebezpečnější. Jasnější obrysy duelu mohl dát Bois, ale z ideální pozice v kruhu přestřelil. Souhru Podešvy a zakončujícího Puchera zase vystihl svou lapačkou Lawson.

Až v neskutečně famózním závěru, kdy Orli doslova ostřelovali Lawsona ze všech pozic, dokázal téměř nemožné Roman Tomas, který se mocně napřáhl a poslal kotouč do horní části vídeňské klece. Obrovská euforie proběhla znojemským stadionem, který už v posledních několika desítkách vteřin dotlačil svůj tým za vítězstvím.

Jiří Režnar (Znojmo): S Vídní jsme čtyřikrát prohráli, proto jsme dnes rozhodně chtěli vyhrát. Když vyrovnali na 1:1, tak měli několik šancí, které kdyby proměnili, tak to mohlo vypadat úplně jinak. V závěru jsme ale měli trošku víc štěstí a ten rozhodující gól jsme dali my. Jsme rádi, že jsme to zvládli a dotáhli do vítězného konce.