14'
48'
60'

Prokešova finta i využité přesilovky přinesly Znojmu tři body

Orlům se povedl proti Fehérváru vstup do utkání a již v sedmé minutě vedli 2:0. Svůj náskok v průběhu navyšovali a soupeři nedovolili žádné drama. Zaslouženě si tak připisují tři body do tabulky.

Znojmo vstoupilo do utkání velmi aktivně a od úvodních vteřin diktovalo tempo hry. V páté minutě byla orlí letka za svojí snahu poprvé odměněna, když se přesnou a hlavně rychlou ránou zápěstím prezentoval od modré čáry obránce Adam Sedlák. Fehérvár se v první polovině první třetiny dostával do útočného pásma pouze sporadicky a Pavel Kantor měl tak v úvodu zápasu práci spíše výjimečně. V sedmé minutě přišla překvapivá, ale o to větší paráda Radka Prokeše. Znojemská desítka vytáhla ze svého repertoáru gól, ala Mikael Granlund, čímž se výrazně přihlásila o gól roku! Rozhodčí následně celou situaci posvětili u videa a Znojmo šlo do dvoubrankového vedení.

Ve čtrnácté minutě sice po pěkné kombinační akci snížil z pohledu maďarského celku Istvan Terbocs, Orli ale i nadále předváděli v úvodní třetině velmi dobrý hokej. O tom, že domácí vstoupili do utkání „pravou nohou“ svědčila i obětavost Tomáše Svobody, který při vlastním oslabení efektivní rybičkou zamezil další přesilovkové souhře hostů. Orli ještě v první třetiny odskočili znovu do dvoubrankového vedení, když Ilya Zubov narýsoval zpoza brány přesnou přihrávku na Tora Imma, jenž se bekhendem nemýlil.

Druhá dvacetiminutovka přinesla jedinou branku z hole znojemského Ryana Culkina, který využil přesný pas Radka Prokeše a poslal Orly do tříbrankového vedení. Poté už oba brankáři zamkli své brány a i přes velké množství šancí další puky ze sítě v prostřední části nelovily. Moment vzruchu ovšem nabídla vůbec poslední vteřina druhé periody. Po rozpačité rozehrávce jinak skvěle chytajícího Pavla Kantora dopravili hosté kotouč až do brány. Rozhodčí ovšem následně u videa rozklíčovali, že puk přešel brankovou čáru až po závěrečné siréně, a tak domácí udrželi zajímavý náskok tří branek do závěrečné třetiny.

Gólový účet třetí třetiny otevřela povedená švédská spolupráce na trase Ahl – Immo, přičemž druhý jmenovaný se štěstím procedil puk za záda hostujícího gólmana Kornakkera. Ten následně frustrovaný odjel na střídačku a přepustil místo Oskaru Ostlundovi. Znojmo se snažilo být i nadále aktivní, když už se hosté dostali na dostřel znojemské svatyně, všechny situace dobře vyřešil Pavel Kantor.

Přesto však přišlo těsně před polovinou třetí třetiny snížení z hokejky Brady Shawa. Znojmo ovšem přispěchalo s odpovědí jen o tři minuty později, když se svoji typickou střelou příklepem z první prosadil Tomáš Svoboda. O kosmetickou úpravu skóre se pak v samém závěru utkání postaral znovu Brady Shaw, který dal razítko na konečný výsledek v poměru 6:3. Znojmo si tak připsalo velmi cenný skalp týmu z TOP 3 tabulky a hlavně složilo úspěšný reparát za předvánoční porážku od Innsbrucku.

Tomáš Jakeš (Znojmo): Podařilo se nám dnes něco, co minule proti Innsbrucku ne, a to dobrý vstup do zápasu. Dali jsme tři góly, poté jsme chodili do branky, byli důrazní v útočné třetině a myslím si, že těch gólů mohlo být i více. Pro nás je to každopádně super vítězství. Byli jsme pohyblivější, měli jsme více střel od modré i dorážek, vyhrávali osobní souboje a to vše se odrazilo na celkové hře. Hrajeme teď velmi náročné období, musíme do toho šlápnout, protože zápasů po tomto náročném vánočním období už moc nezbyde. Připravíme se i na další zápas, jak nejlépe dovedeme.

Kevin Constantine (Fehérvár): Znojmo je nejofenzivnější tým v lize a když jsme se na něj připravovali, měli jsme hodně respektu pro jejich útočnou hru. Nechtěli jsme je pouštět do mnoha šancí a myslím si, že to se nám i celkem dařilo. Podle mě rozhodly chvíle, kdy nám soupeř dal góly z přesilovek, tehdy se lámal zápas. Nemůžete dostat šest gólů a doufat, že zápas vyhrajete. Nepodali jsme dnes zkrátka dostatečně dobrý výkon v obraně.