7'
21'
57'

Přestřelka proti Vídni nevyšla. Orli v derby ztratili nadějné vedení

Derby ve Vídni začalo pro znojemské hokejisty famózně. Již v sedmé minutě vedli 2:0, na začátku druhé třetiny se dostali k náskoku 3:1. Rakouský soupeř se však do konce prostřední části prezentoval třemi úspěšnými zásahy, své vedení navýšil ve třetím dějství. Ačkoliv se Orli zásluhou Lucianiho dostali ke snížení, domácí završili divoký zápas v power play, což vedlo k jejich výhře 6:4.

Ze znojemské strany to byl začátek jako hrom. Již po pětaosmdesáti vteřinách zápasu se z přesilové hry prosadil Philipp Mcrae, který po skvostné přihrávce Lucianiho předvedl úspěšnou kličku do bekhendu. Ačkoliv se v páté minutě přilepila Lucianimu smůla na paty a nedokázal trefit puk do volné branky, tak o dvě minuty později se Davidu Bartošovi podařilo tečovat kotouč za brankáře domácích. Znojemští se nadále dostávali do zajímavých příležitostí, tři a půl minuty před koncem první třetiny ovšem stav zkorigoval Riley Holzapfel, čímž začal svůj čtyřbodový galavečer.

Rovněž úvodní část druhé třetiny vyšla Orlům na jedničku. Na konci první minuty se po druhé asistenci Lucianiho v zápase trefil do prázdné branky Rob Flick. Za pouhých devět vteřin později se ovšem radovali hráči Vídně, když se o rychlé snížení postaral Sondre Olden. Jelikož chvíli poté Novák sám před brankářem Starkbaumem zamítl vrátit dvoubrankové vedení Znojma, domácí se radovali z vyrovnání. Nepřesnosti Orlů dostaly k puku Tyler Loneyho který procedil kulatý nesmysl pod betony Lassily. Znojemští hokejisté měli ve druhé části třetiny další šance na vstřelení branky, kýženého gólu se ale nedočkali. Naopak, domácí se minutu a devět vteřin před druhou sirénou dočkali obratu, Riley Holzapfel od modré procpal puk za bezmocného Lassilu.

Závěrečné dějství poznamenalo oslabení znojemského týmu. Lassila sice ještě v průběhu dvouminutové nevýhody čaroval, v závěru přesilovky Vídně byl ale podruhé v duelu úspěšný Sondre Olden, který využil odkryté poloviny branky. Znojemští se snažili o vyrovnání. Po brance Anthony Lucianiho ztráceli na soupeře jediný gól, v power play ale výhru Vídně hattrickem pečetil Riley Holzapfel.