Třebíč
1/3
2/3

Přesná střelba obránců znamenala úspěch

<em>Znojmo</em> - Oba týmy začaly aktivně a dokázaly si vytvořit několik gólových šancí, také proto, že rozhodčí nasadil tvrdý metr a v zápase často vylučoval. První třetina však branku nepřinesla. Stalo se tak až v druhé části. V přesilovce se od modré čáry prosadil obránce Protivný. Další početní převaha pro Orly, tentokrát dvojnásobná, znamenala díky Štachově gólu zvýšení na 2:0. Třebíč se snažila, ale zchladil ji třetí inkasovaný gól o nějž se postaral Haman. V závěrečné třetině už branka nepadla, hosté se snažili alespoň o čestný úspěch, ale nastřelili pouze tyč Pancovy branky.

Úvodní minuty se odehrály ve svižném tempu, Panec ve znojemské kleci čelil sražené střele Dolníčka, na druhé straně se po Havlíkově akci zjevil sám před Lvem dosud nejproduktivnější hráč Orlů Přemysl Sedlák, svou kličku do bekhendu ale do gólového konce nedotáhl a puk mu sjel. Tempo hry brzdila častá vyloučení na obou stranách, blíže k úvodní brance přesto byli domácí, když Radek Haman z dorážky napálil levou tyč za padajícím brankářem. Třebíč byla nebezpečná především v přesilovkách, Panec ale všechny střelecké pokusy spolehlivě pokryl a když Káňova pohotová teč skončila těsně mimo, skončila první třetina bez branek.

Podobně jako v minulém zápase se tak znojemští hráči prosadili až ve druhé třetině, kterou herně zcela ovládli. Při vyloučení Přibyla napřáhl na modré Tomáš Protivný a trefil se bez přípravy přesně ke vzdálenější tyči. Třebíčská defenziva dopřávala domácím hodně prostoru, několik nebezpečných přečíslení hasil výbornými zákroky brankář Lev. Ve 34. minutě už ale kapituloval, když dvojnásobnou přesilovku využil po šesti vteřinách znovu střelou od modré Lubomír Štach. Svůj vůbec první zápas za Znojmo po zranění kolena pak ve 39. minutě oslavil Petr Štrach, když po jeho střele a závaru na brankovišti dorazil kotouč v pádu za čáru kapitán domácích Radek Haman.

Po přestávce se obraz hry výrazně nezměnil, branky už se ale diváci nedočkali, k čemuž přispěla četná vyloučení i výborné zákroky obou gólmanů. Zejména Jakub Lev v třebíčské kleci se vytáhl proti Staňkovi a Svobodovi, na opačném konci ztroskotal na pohotovém Pancovi Obdržálek. Mladý znojemský brankář svůj spolehlivý výkon dotáhl do úspěšného konce a vychytal čisté konto, kterým podpořil zasloužené tříbrankové vítězství Orlů ze Znojma.

Jan Neliba (Znojmo): První třetina byla z naší strany trošku rozpačitá, pak jsme byli jednoznačně lepším mužstvem a zaslouženě vyhráli. Vypracovali jsme si hodně šancí, dali i nějaké góly, takže jsem spokojený a myslím, že diváci taky. Čisté konto je potěšující, ale na obraně ještě musíme zapracovat. Na tři pětky budeme hrát pravděpodobně i v lize, aby se hráči dostali více do hry.

Jaromír Šindel (Třebíč): Domácí byli dnes lepší, utkání bylo zcela v jejich režii, lépe se pohybovali po ledě. My se naopak trápili sami se sebou, měli jsme trochu přestávku a bylo to znát. Znojmo nám uteklo ve druhé třetině, ale bylo jen otázkou času, kdy ty góly vstřelí. My máme problémy v defenzivní činnosti, což se dnes znovu ukázalo.