Český Telecom Extraliga - ne 7. 1. 2001
Kladno

Report ze zápasu KLA vs. ZNO (2:2)

V úvodu zápasu se velice rychle prosadili domácí, už ve druhé minutě byl na konci pohledné kombinační akce Ladislav Svoboda. Jeho jmenovec Oldřich v brance Orlů měl po celou první třetinu více práce než kladenský gólman Horčička, ale z obou stran byl vidět nezáživný hokej.

Teprve s druhou třetinou navštívil kladenský zimák extraligový hokej. Domácí více bojovali, Orli se zase snažili o brejky, ale jejich snaha vyzněla planě. jedinou velkou šanci měl Milan Procházka, za domácí se neprosadil Geffert. Velkou šanci měli domácí při trestném střílení, které ovšem po faulu Havíře na Havla Geffert neproměnil. V závěru druhé třetiny se domácí na sudího Vengláře velice zlobili. Nejprve byl vyloučen domácí Vlček, posléze byl podle mínění všech v šanci faulován domácí Svoboda, rozhodčí však poslal na trestnou lavici právě jeho.

Znojmo nabídnutou příležitost využilo dokonale. Nejprve se trefil po spolupráci první pětky Haman a za minutu skóroval David Pazourek. Domácí dvě inkasované branky mírně rozhodily, ale ke konci zápasu zmobilizovali všechny síly a dvě minuty před koncem se dostal k odraženému puku Gardoň a nechytatelnou ranou vyrovnal.

V prodloužení byli blíž k vítězství Orli. Peter Pucher však trefil pouze tyčku a utkání tak skončilo remízou.

Ohlasy trenérů

Eduard Novák (Kladno): "Připravili jsme se o tři body. Utkání jsme chtěli rozhodnout již v první třetině. Myslím, že rozhodující byla druhá dvacetiminutovka, měli jsme tři čisté gólové šance včetně penalty a ta zřejmě rozhodla o výsledku. Přesto jsem rád, že jsme v závěru uhráli alespoň bod. Změny v sestavách v dnešním utkání byly vynuceny hrou mých svěřenců v minulém utkání ve Zlíně."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Utkání bylo velice bojovné. Kladno známe jako agresivního soupeře a mrzí mě, že jsme neudrželi vybojované vedení v úvodu třetí třetiny. V závěru utkání jsme udělali jedinou chybu a ta nás stála cenné body."

Žádné fotky.