Přípravné zápasy - pá 12. 2. 2016
poh.
Kometa

Před vyprodaným hledištěm Orli těsně podlehli extraligové Kometě

Po nevyužitých šancích Znojma udeřilo jako první Brno, které využilo přesilovou hru. Ve druhé části Orli vyrovnali, ovšem soupeř vzápětí znovu odskočil. Těsný stav vydržel až do úplného závěru, kdy hosté potrestali otevřenou znojemskou obranu a pečetili své vítězství.

Zápas před vyprodaným hledištěm začal oboustranně aktivně a v první třetině diváci viděli množství šancí. Hostující Malec hned ve druhé minutě orazítkoval tyč, na druhé straně měl Falter hodně práce v přesilovce Znojma. Poradil si ale se Šedivého velkou šancí a vzápětí i se Šulákovou střelou. Ondrej Šedivý mohl otevřít skóre i v 11. minutě, kdy jej šikovně před brankou uvolnil Yellow Horn, ale také tentokrát vyšel ze souboje vítězně brněnský gólman.

Skóre tak otevřeli hosté v přesilové hře v závěru první třetiny, kdy Martin Dočekal zužitkoval Raškovu přihrávku přesnou ranou v mezikruží. Ještě před pauzou mohli vést dokonce o dva góly, ovšem Nechvátal skvělým zásahem zastavil brejk dvou na jednoho pár sekund před sirénou.

Opatrný start druhé části rozčísla až 27. minuta, kdy se domácí dostali do brejku dvou na jednoho, Beroun předložil milimetrový pas Janu Šedovi, a ten z první zavěsil za natahujícího se Faltera. Vyrovnané skóre však nevydrželo dlouho, za 72 vteřin přebruslil znojemské beky Radim Zohorna, přehodil si kotouč na bekhend a zavěsil nad Nechvátalovu lapačku.

Hosté se poté zatáhli a více se soustředili na obranu, tato taktika jim vycházela výborně. Znojmo se do šancí dostávalo jen sporadicky, ovšem srovnat mohlo na konci druhé části při dvojnásobné početní výhodě. V největší šanci Pucher netrefil skákající puk před odkrytou brankou.

Podobný obrázek hry pokračoval i ve třetí třetině. Do slibných střeleckých pozic se dostali Lattner a Biro, ale vyložené možnosti ke skórování pozorně hrající Kometa nepřipustila. Naopak Nechvátal na druhé straně musel skvěle zastavit brejk Krále. V samotném závěru pak Martin Dočekal opět z mezikruží svým druhým gólem v zápase potvrdil vítězství Brna, jehož kapitán Jakub Koreis po utkání převzal z rukou hejtmana Michala Haška pohár pro vítěze letošního střetnutí.

Ohlasy trenérů

Jiří Režnar (Znojmo): Byli jsme asi hodně přemotivovaní. S takovým výkonem a chybami do obrany bychom v naší soutěži nebyli tam, kde jsme. I když to nebylo mistrovské utkání, tak jsme chtěli vyhrát, bohužel jsme ale udělali více chyb a soupeř nás potrestal. Za tři týdny nás čeká vrchol sezóny, je potřeba se dobře připravit. Teď musíme vyhrát dva domácí zápasy a ve Vídni se pokusit o body.

Kamil Pokorný (Kometa): Vyprodané hale se muselo utkání líbit. Tempo bylo vynikající. Obě mužstva hrála s obrovským nasazením, hlavně my jsme za to rádi. Vyzkoušeli jsme si hru pod tlakem. Jediné, co mě mrzí, že jsme měli hodně situací dva na jednoho a tři sólové nájezdy a většinu jsme neproměnili. Každé vítězství týmu zvedá sebevědomí.