Český Telecom Extraliga - út 27. 2. 2001
Kladno

Report ze zápasu ZNO vs. KLA (5:1)

Úvod utkání příliš vzruchu nepřinesl a s náznaky šancí si oba brankáři věděli až do deváté minuty rady. Pak ale Klimt výtečně našel Dömeho, který zasunul puk za záda domácího brankáře Svobody. Ve 12.minutě už zvedali radostí ruce nad hlavu domácí hráči, ale kladenský brankář Pinc zázračně vychytal Urama, stejně jako o chvíli později Jantovského. Znojmo se dočkalo vyrovnání teprve osm skund před koncem třetiny; druhou přesilovku využil nejlepší střelec soutěže Uram, který dal již svou 26.branku v sezóně.
Stejnou výhodu nabídl rozhodčí na počátku druhé třetiny i hostům, ale ti ji přes řadu šancí nevyužili. Nadále se hrála vyrovnaná partie, ale nebezpečnější akce předvedli přece jen domácí. Ve 32.minutě to potvrdil gólem Kaňkovský, který si tváří v tvář Pincovi gólmana soupeře doslova vychutnal.
Další tutovky Znojma ale zůstaly až do konce prostřední části nevyužity. Chuť si domácí útočníci spravili v závěrečné dvacetiminutovce. O třetí branku se postaral opět Kaňkovský a odpor hostů definitivně zlomil skvělou individuální akcí v 50.minutě Pucher. Další gól vzápětí přidal Fink a utkání už se poté dohrávalo jen "z povinnosti".

Ohlasy trenérů

Milan Kastner (Znojmo): "Všechny zápasy s Kladnem byly vyrovnané a tak jsme ani tentokrát nepočítali s tím, že přijede odevzdaný soupeř. Ze začátku jsme byli trochu nervózní, ale probudil nás gól, který jsme dostali. Hrálo se výborné utkání s šancemi na obou stranách a my jsme byli trochu šťastnější, že jsme dali branku na 2:1. Pak jsme předváděli řadu pěkných akcí, samotný závěr už poznamenala odevzdanost hostí, když prohrávali o čtyři branky."
Eduard Novák (Kladno): "Viděli jsme oboustranně kvalitní utkání. První dvě třetiny se hrály v obrovském tempu. Hráli jsme dobře, ale dvěma oslabeními jsme dostali domácí, kterým se přesilovky daří, na koně. Ve druhé třetině byly šance na obou stranách, my jsme je nevyužili. Poté, co mužstvo zjistilo, že Karlovy Vary prohrávají 0:4 a vyhnuli jsme se tím pádem baráži, už nasazení hráčů opadlo."

Žádné fotky.