0:1, 0:1, 1:1
1/3
2/3

Porážka od Slavie odčiněna

Č e s k é    B u d ě j o v i c e - Orli dokázali v Budějovicích bodovat i podruhé v sezóně a odvezli si 3 body za výhru 3:1. Na všech třech brankách Znojma se podílel Ján Plch - dva góly vstřelil sám, na třetí přihrál Hamanovi. Plch tak dal zapomenout na své nevýrazné výkony z předchozích zápasů. Jaroslav Kameš v brance inkasoval pouze jednou, překonal jej Jasečko.
Utkání s o play-off bojujícími znojemskými Orli mělo přinést dramatickou podívanou okořeněnou důležitým vítězstvím, které by přineslo nový impulz do hry o vyřazovací boje. Budějovičtí hokejisté však totálně zklamali. Po bezkrevném výkonu vítězství svému soupeři doslova darovali. Ukázali tak, jak se o play-off hrát nemá.

Už úvod naznačil, jakým směrem se bude utkání ubírat. Znojemští rozprostřeli na své polovině účinnou obrannou hráz, navíc efektivně napadali a tak měli domácí velké problémy prokousat se ke Kamešově brance. Nedůraznou obranu domácích navíc potrestal na začátku 6. minuty Plch, který pohodlně doklepával do odkryté budějovické klece - 0:1. Poté domácí předvedli snahu o vyrovnání, avšak Štraub ani Michálek na pozorného Kameše recept najít nedokázali.

I nadále byly znojemští nebezpečnější. A to především v bleskovém přechodu do útoku, kdy po získání kotouče nelenili a rychle s ním pelášili k soupeřově brance. Proti Hudáčkovi se neprosadil Barus, který byl v dalším průběhu utkání vidět a proti svým bývalým spoluhráčům se určitě vytáhl. Svižné a korektně hrané utkání směřovalo rychle ke konci první třetiny. V její poslední pětiminutovce se přece jen výrazněji začali prosazovat Jihočeši. Nejprve Míka z blízka pouze trefil Kameše, následně Suchánkovu nepříliš razantní střelu zkoušel Bartoš bekhendem dorazit, avšak pouze do lapačky výborného hostujícího gólmana.

Asi největší příležitost k vyrovnání měli domácí na konci 19. minuty, kdy Rob dostal namazáno mezi kruhy a hned z první o centimetry minul Kamešovu klec.

Druhou třetinu začali Jihočeši náporem. Michálek se zkoušel prosadit individuálně, po něm se marně po volném puku před odkrytou brankou natahoval Procházka. Ve 25. minutě přišlo první vyloučení, avšak hosté až na Snopkovu střelu nebezpeční nebyli. V tomto oslabení pookřála zmrzlá jihočeská srdce při krásném Štraubově šetření času, který si s napadajícími Orly pohrál u Hudáčkovy branky.

Ve 28. minutě Bartoš po pěkném uvolnění tváří v tvář Kamešovi nahrával vedle sebe (?!), což symbolicky kopírovalo celé budějovické snažení v tomto zápase.

Nejkrásnější akci zápasu (pohříchu z ní domácí publikum pražádnou radost nemělo) předvedl v čase 30:27 hrdina zápasu Ján Plch. Zpoza branky dostal přihrávku od Puchera a nikým neatakován si Hudáčka vychutnal - povedeným blafákem mu kotouč hodil pod horní tyčku - 0:2. Poté z domácí křeče vysvitla akce Michálka a nájezd Slavíka se Štraubem, ale opět se domácím v koncovce nevedlo. V 37. minutě přišel důležitý moment. Ondřej ve snaze zasáhnout Barusovu hůl trefil sekerou protihráče a protože se objevila krev, muselo domácí křídlo opustit led s trestem 5 minut plus do konce utkání.

Budějovičtí se však znojemské přesile ubránili a ve třetí třetině se zvedli k zoufalému náporu. Jejich snaha však byla hodně kostrbatá. Přechod modré čáry nahazováním a následný bezpočet soubojů u hrazení k cíli nevedli. Naopak Orli se v 45. minutě řítili ve třech na jednoho obránce, avšak hokejový Bůh se nad Jihočechy slitoval a poslal kotouč na hrbolatém ledě mimo dosah nebezpečí.

Ve 48. minutě byli vyloučeni budějovický Procházka a znojemský Pavel Kumstát. Pokračovale se 4 proti 4 a domácím se tato herní situace povedla. Znojemští zaspali, na ledě to vypadalo, jako kdyby Jihočeši hráli přesilovku, čehož využil Jasečko, který z pravé strany propálil Kameše mezi betony.

Budějovičtí se ale o možnost vyrovnání připravili sami. V domnění, že se znojemští porazí sami, darovali hostům prostor a ti toho dokázali využít. V 52. minutě při přestřelce před Hudáčkem trefil Pucher pouze tyč, avšak o minutu později již uhodilo. Budějovičtí obránci darovali spoustu času a prostoru Hamanovi, který zkušené zamířil a našel odkryté místo v budějovické kleci.

V závěru dostali domácí možnost 19 vteřinové přesilové hry 5 proti 3. Tu však nevyužili a o možnost závěrečné power-play je připravil svým faulem Jasečko, jenž tak symbolicky ukončil budějovické trápení. Jihočeši tak v posledních šesti zápasech na domácím kluzišti vydolovali pouhé tři body, naopak Znojmo ani ve třetím letošním zápase s Budějovicemi neprohrálo.

Jaroslav Pouzar (HC ČB): "Nevím, čím to je, že hráči doma nepodávají takové výkony jako venku. Začnou hrát něco jiného, než po nich chceme, létat podle soupeře a člověk je nemůže ukočírovat. Po boji si sice vytvoříme šance, ale neproměníme je. Soupeř byl dnes ve všech činnostech lepší, třikrát využil naši chybu a zaslouženě vyhrál."

Miloslav Hořava (Znojmo): "Musím pochválit celý tým za výborný a bojovný výkon, hráči podřídili všechno zisku tří bodů. Na ledě byl k vidění spíše boj, než hra pro oko diváka, ale při množství zápasů je hokej takový."