Beroun
1/3
2/3

Po třech porážkách konečně vítězství

<em>Znojmo</em> - Orli začali zápas velmi aktivně a už po necelých třech minutách se domácí fanoušci radovali po Havlíkově trefě z branky. Svého spoluhráče ještě v téže třetině napodobil v dvojnásobné přesilovce Hradecký. Domácí stále tlačili a odměnou jim byl po šťastném Bartákově nahození třetí přesný zásah v polovině utkání. Čtvrtou branku přidal znovu v přesilovce pět na tři kapitán Haman a pověstného "bůra" zasadil Berounu obránce Protivný. Medvědi se sice snažili, ale čestného úspěchu nakonec nedosáhli. Znojemský gólman Horčička si tak připsal své první čisté konto v sezóně.

I ve třetím domácím zápase této sezóny nemuseli diváci v Hostan aréně čekat na úvodní gól dlouho. Ve 3. minutě vyvrcholil úvodní nápor Orlů, Adam Havlík dokonale zužitkoval Sojčíkovu přihrávku a přesným zakončením k pravé tyči zaznamenal svůj první seniorský gól v kariéře. V polovině první části bylo ještě veseleji, to když dvojnásobné vyloučení Berouna potrestal Tomáš Hradecký, dorážející z mezikruží mezi betony brankáře po předchozí Štachově střele. Na ledě téměř až do samotného závěru třetiny bylo v podstatě jen jedno mužstvo, Beroun se k nebezpečnému zakončení dostal až při přesilovce v posledních minutách, Horčička ale všechny ožehavé situace s pomocí obrany vyřešil.

Začátek druhé třetiny přinesl přeci jen vyrovnanější hokej, hosté se snažili o kombinace ve středním pásmu, největší nebezpečí z jejich hokejek však stále hrozilo při rychlých protiútocích. Nejnebezpečnější z nich nezakončil přesně Švagrovský, ve střelecké pozici se neprosadil ani Mrňa. A tak udeřilo znovu na druhé straně, nahrávku Romana Bartáka od levého mantinelu si srazil do branky jeden z vracejících se beků a cestě kotouče za čáru pomohl ještě nešťastný zákrok Přikrylovy rukavice. Berounský gólman opustil svoji klec o chvíli později, když další výhodu pět na tři využil dorážkou zblízka Radek Haman. Ani druhý brankář hostů Štelmach ale s čistým štítem do konce třetiny nevydržel, další přesilovku využili Orli díky šikovné teči před brankářem stojícího Tomáše Protivného.

O osudu utkání tak bylo prakticky rozhodnuto, Medvědi nastupovali do posledního dějství s pětibrankovým mankem a během úvodních deseti minut směrem dopředu nepředvedli vůbec nic. Domácí si v poklidu hlídali náskok a kombinacemi v útočném pásmu zkoušeli přidat další branky. Štelmach však všechny znojemské pokusy mířící mezi tyče pochytal, a když Švagrovského v největší šanci Berouna při dvojnásobné přesilovce vychytal Horčička, mohl se znojemský gólman radovat z první nuly v sezóně.

Jan Neliba (Znojmo): Povedl se nám nástup, vedli jsme 2:0 a nabádali hráče, aby vedení neztratili tak, jak se nám to povedlo s Havířovem. Druhou třetinu Beroun trochu kousal, ale podržel nás Horčička a jak jsme dali třetí gól, bylo po zápase.Ve třetí třetině už jsme chtěli udržet výsledek a čekat na to, co Beroun zkazí.

Karel Najman (Beroun): Mně se to hodnotí velice špatně, 5:0 je veliký rozdíl a my máme v téhle sezóně jeden velký problém. Nejsme vůbec nebezpeční pro branku soupeře. Hráli jsme pět utkání, dali jen čtyři branky. To mluví za vše. Domácím jsme pomohli k dobrému začátku vlastními chybami. Nejprve chyba v rozehrávce, potom jsme šli zbytečně do tří. První třetina skončila 3:0 a bylo po zápase, protože v atmosféře, kterou tady domácí svým hráčům připravili, vše vycházelo. Po dvou třetinaćh jsme prohrávali 5:0 a nebylo co řešit, kdyby zápas skončil po čtyřiceti minutách, vůbec by nám to nevadilo.