Fehérvár
1/3
2/3

Po gólové přestřelce berou oba body Jihomoravané

<em>Znojmo</em> - Orli si odnáší další dva body po velmi vydařeném zápase s Fehérvárem. V úvodní třetině se prosadil pouze hráč hostujícího týmu a Znojmo se vracelo do kabin s gólovou ztrátou. V první minutě druhé periody však srovnal stav Peter Pucher a skóre zápasu dokázal následně strhnout na stranu Orlů Martin Podešva. O vedení se v dalších minutách přetahovaly oba týmy, když svůj první bod v sezóně zaznamenal David Bartoš, a Orli byli nakonec úspěšnější. Na začátku poslední dvacetiminutovky poslal do brány poslední gól Jan Lattner.

Dva dny po dramatickém vítězství na samostatné nájezdy v Maďarsku se Orli s Fehérvárem utkali znovu, tentokrát na domácím ledě. Do zápasu vstoupili znovu s Ondřejem Kacetlem v bráně a pozměněným složením útoků, to ale dlouho nevydrželo. Zapříčinil se o to částečně bezkrevný výkon v úvodní třetině, kdy byli hosté lepší. Marton Vas sice ještě v samostatném úniku trefil po blafáku jen tyč, v 11. minutě ale Derek Ryan, který v minulém vzájemném duelu ve Znojmě vstřelil všechny čtyři góly svého týmu, prokličkoval až před Kacetla a dostal kotouč za čáru.

Orli napravili dojem z nepovedené dvacetiminutovky hned v úvodu druhé třetiny. To Peter Pucher z pravého kruhu zamířil přesně nad rameno brankáře Munroa a vyrovnal skóre. Druhý útok Znojma byl na ledě vidět nejvíce a ve 30. minutě se postaral o obrat, když Pucherův nájezd od zadního mantinelu do brankoviště dokončil gólovou dorážkou Martin Podešva. Druhý útok ale zářil také na druhé straně. Ryanova formace už za půl minuty připravila pozici pro Krisztiana Palkovicse, který z pravého křídla propálil přesouvajícího se Kacetla.

Hrál se oboustranně útočný hokej, který bavil diváky, a ti si mohli brzy znovu zakřičet gól. Důrazný Jarůšek se sice po individuální akci dostal s pukem až za bránu, jeho zpětnou přihrávku si ale na brankovišti našel David Bartoš a doklepnutím do sítě zaznamenal premiérový bod v EBEL. Fehérvár se ale nadále tlačil za vyrovnáním. To, co se nepovedlo v závěru druhé třetiny Ladanyimu, jehož teč orazítkovala brankovou konstrukci, to úspěšně provedl střelou po ledě ve 42. minutě Eric Johansson – 3:3.

Rozhodující okamžik utkání přišel záhy, rychlý brejk Orlů skvěle vyřešil Radek Haman, který posunul puk na lépe postaveného Jana Lattnera, a ten měl s trefou do odkryté brány snadnou práci. Skvělé utkání gradovalo v závěru a hrdinou se stal brankář Ondřej Kacetl, který čtyři minuty před koncem vychytal samostatný únik Palkovicse, a Znojmo tak i podruhé v krátké době zdolalo těsným výsledkem elitní maďarský výběr.

Martin Stloukal (Znojmo): Po dvou těsných výhrách samozřejmě musím být spokojený, měli jsme teď těžký program. Fehérvár je velmi silné mužstvo a má nejlepší protiútoky v celé lize. Musíte se neustále koncentrovat, dávat pozor, a je téměř nemožné toto vydržet celé utkání.

Kevin Primeau (Fehérvár): Naše první třetina byla nejlepší za dlouhou dobu, Znojmo jsme zatlačili a jasně přestříleli. Jenže rozhodla druhá třetina, nevím co jsme si mysleli, asi že to půjde samo... Domácí byli jasně lepší a otočili skóre. Možná nebylo úplně dobré, že jsme Znojmo potkali právě teď, hráči se přece jen podívali na poslední výsledky, viděli vysokou porážku ve Villachu a možná jim to zůstalo v hlavách.