0:2, 1:1, 0:1
1/3
2/3

Pevná defenziva, efektivní útok. Po výhře v Klagenfurtu jsou Orli už třetí!

Zasloužené vítězství vezou znojemští hokejisté z Klagenfurtu. Na ledě neoblíbeného soupeře od začátku dominovali, brzy se dostali do dvoubrankového vedení, které celý zápas udržovali a nakonec ještě navýšili. Výborně pracující obrana s Chrisem Holtem v zádech dovolila soupeři jedinou trefu.

Orli vstoupili do utkání dvacátého čtvrtého kola aktivněji. Nakopla je přesilovka ze čtvrté minuty, kdy Tomas nastřelil tyčku za Swettem. Paradoxně však poprvé překonali domácího gólmana až v oslabení. Klimíčkovu střelu od modré čáry tečoval do branky Jan Šeda. Netrvalo to dlouho a skóre se měnilo znovu. Štěstí se tentokrát usmálo na Romana Tomase, jenž po přihrávce do jízdy trefil z kruhu vzdálenější roh rakouské klece. Klagenfurtu se v závěru úvodní třetiny nabídla přesilová hra, ovšem brankář Holt, jenž si odbýval premiéru ve znojemském dresu, všechny střely ustál.

Taktéž první minuty druhé dvacetiminutovky patřily Orlům. Jindřich Abdul vložil hůl do střely Nemčíka a kotouč si našel cestu potřetí za brankovou čáru. O čtyři minuty o sobě dal Abdul znovu vědět, když orazítkoval horní břevno domácí klece. Následně se zapotil Holt. Na trestnou lavici musel Novák, ovšem také třetí oslabení v zápase ustáli svěřenci trenéra Jiřího Režnara bez úhony.

Až v šestatřicáté minutě se Klagenfurt radoval z prvního gólu. Střelu Bana ještě stihl Holt vyrazit, ale na dorážku Kirka Fureyho zblízka byl již krátký. Ve zbytku dějství ještě zahrozila první formace Znojma, ale další gól již k vidění nebyl.

To se ale nedá říci o začátku třetí třetiny, do níž se hosté uvedli znovu gólem. Na 4:1 navýšil z rychlého brejku kapitán Jiří Beroun. Znojmo mělo zápas plně ve svých rukou, z míry jej nevyvedlo ani další oslabení. Holt působil mezi tyčemi jistě, domácí rozehrávky navíc postrádaly přesnost. Díky povedenému výkonu tak český tým dokráčel k první letošní výhře nad Klagenfurtem a vyhoupnul se na třetí místo v tabulce.