0:0, 1:0, 3:1
1/3
2/3

Pekelníci z Fehérváru udolali Orly až v závěru

<em>Znojmo</em> - Nabitý program v posledních dnech roku zavedl znojemské hokejisty na led maďarského Fehérváru. S místním klubem měli Orli pozitivní bilanci a v nastoleném trendu chtěli pokračovat i tentokrát. Na úvodní gól utkání jsme čekali až do konce druhé třetiny, kdy se vedení ujali domácí. Ve třetí periodě přidal Fehérvár druhou trefu, na kterou přišla odpověd z hole Dantona. Znojmo se pokoušelo o srovnání skóre, ale Čerti nedovolili zdramatizování zápasu a dvěma góly v poslední desetiminutovce rozhodli o konečném výsledku.

Znojemští hokejisté přijeli na led Fehérváru s vidinou zisku bodů, které by posílily jejich šanci na lepší výchozí pozici pro boje o play off. Domácí však zaskočili Orly velkým tlakem, který začali vyvíjet již od prvních minut zápasu. V první velké šanci duelu se ocitl Sikorcin, jenž si pohrál s obranou, ale sám před Kacetlem již nedokázal efektivně zakončit. V dobrých příležitostech se ocitli také Kovacs či Vas, jehož teč musel Kacetl doslova vyškrábnout z brankové čáry. Na druhé straně se v dobré šanci ocitl Štach a po kombinaci s Pucherem střílel od modré čáry i Hájek, ale ani jeden pokus se neujal. Následovala dvě vyloučení hráčů Znojma, která však maďarští hokejisté nepotrestali. Při přesilové hře Orlů zahrozil Mike Danton, ale gólman Balizs nedovolil soupeři skórovat. Časté vylučování na straně Jihomoravanů přihrávalo šance na hole domácím, ti však byli v koncovce bezzubí, a tak se šlo na první přestávku za bezgólového stavu.

Hned v úvodu druhé třetiny musel několik dobrých zákroků vytáhnout znojemský gólman Kacetl, na střelu Palkovicse a následnou dorážku ještě dokázal zareagovat. K přesilové hře se dostali také hosté, ale přestože zasypali Balizse sprškou střel, na první gól jsme si museli počkat až do 37. minuty, kdy Derek Ryan našel svou přihrávku osamoceného Istvana Sofrona a ten vsítil úvodní gól střetnutí – 1:0. Orly gól do jejich vlastní brány nabudil, v závěru třetiny byli aktivnějším týmem, ale jejich snaha byla marná.

Začátek poslední dvacetiminutovky odehráli znojemští hráči v oslabení. První početní nevýhodu ještě ustáli, za druhou již pykali - Arpad Mihaly si počkal na ideální příležitost a přesně zacílil puk do rohu Kacetlovy brány – 2:0. Znojmo nesložilo zbraně a snažilo se dál aktivně napadat. Jan Lattner ještě svou střelu z mezikruží nevyužil, o chvíli později již Mike Danton svým prvním gólem za český tým snížil skóre – 2:1.

V následujících minutách dostali Orli možnost přesilové hry, v níž se opět natlačili před Balizse. Gólman Fehérváru se však překonával a několikrát podržel své mužstvo. Co se nepodařilo Znojmu, dokázal během čtyřiceti vteřin v početní výhodě Marton Vas a vrátil Maďarům dvoubrankové vedení – 3:1. Hosté se ještě pokusili o závěrečný nápor, ale čtvrtý gól Harlana Pratta při vlastním oslabení ustálil konečný stav na číslech 4:1.