3:1
1/3
2/3

Pardubická tvrz v Hradci nedobyta

Po čtyřech zápasech bez porážky nestačili tentokrát Orli na jednoho z lídrů tabulky a prohráli s Pardubicemi 1:3. Podle slov trenéra Pazourka si domácí aktivnější hrou po celý zápas vítězství zasloužili. Jediný úspěch Orlů zaznamenal <b>Marek Vorel</b>, který bodoval už v pátém zápase v řadě!
Znojmo nastoupilo v Pardubicích s osvědčenou taktikou startu na čtyři pětice, ale ani tento tah nezabránil domácím ve vstřelení vedoucí branky. Pouhých jedenáct vteřin stačilo, aby Vyhlídal potrestal vyloučení Heše. Při jeho střele od modré čáry měl Oldřich Svoboda zakrytý výhled a nemohl proto včas zareagovat.

Téměř sedm a půl tisíce diváků však bylo ještě v první třetině svědky vyrovnaní. Po přihrávce Mikulíka se nadvakrát zblízka opět prosadil střelec Znojma posledních dnů Marek Vorel a pod vyrážečku Adama Svobody srovnal.

Vzápětí však šly Pardubice opět do vedení. Ve skrumáži před brankou se prosadil nehlídaný Stanislav Procházka a domácí měli po první třetině jednobrankový náskok.

Ve druhé třetině se Orli snažili o vyrovnání, ale do kolen je srazilo další oslabení. Při vyloučení Jakeše "nahrál" Malinský tvrdou střelou o zadní mantinel Pospíšilovi, který z úhlu překvapil O.Svobodu. Vzápětí mohl snížit Uram, ale ani on, ani po něm Pavel Kumstát na Adama Svobodu nevyzráli.

Pardubice mohly svoje vedení pojistit Tvrdíkem, ale mladík po Lubinově nahrávce trefil jen tyč. Orli stáhli hru na tři útoky, ale domácí jim pozornou hrou příliš volnosti nedopřávali. Orli si sami situaci navíc komplikovali zbytečnými přihrávkami, místo aby se snažili o častější střelbu. V poslední části měl velkou šanci ještě bývalý hráč Pardubic Plášek, ale neuspěl a Pardubická tvrz, toho času v Hradci Králové, zůstala i nadále nedobyta.

Petr Hemský (Pardubice): "O výsledku rozhodly dvě využité přesilové hry, čehož si ceníme. Velmi dobře dnes zachytal i brankář Svoboda. Poté, co se nám povedlo zajistit si dvoubrankové vedení, jsme již vývoj zápasu kontrolovali."

Pavel Pazourek (Znojmo): "Domácí měli po celé utkání převahu a my jsme doplatili na slabší důraz v obraně i v útoku. Právě v ofenzívě jsme často zbytečně hledali lépe postaveného hráče, namísto jednoduchého zakončení. On tam také málokdy někdo lépe postavený stál."