0:0, 2:1, 0:0
1/3
2/3

Pardubicím odveta vyšla

P a r d u b i c e - Úřadující mistři vrátili Znojemským orlům porážku z úvodu sezóny a zvítězili shodně 2:1. Konečný výsledek se zrodil už ve druhé třetině, kdy padly všechny tři branky. Východočeši se dostali do dvoubrankového vedení, hostům se však brzy podařilo snížit <b>Pucherem</b> (foto). Byla to však jediná branka z jejich strany. Ve třetí třetině už si domácí hubený náskok pohlídali, Znojmu nepomohla ani závěrečná hra bez brankáře.
Úvod první třetiny byl ve znamení oťukávání, hráči se museli pomalu dostat zpět do zápasového tempa. Na staronové spoluhráče i extraligový led si znovu přivykal pardubický brankář A. Svoboda a útočník P. Sýkora.
Diváci branku neviděli, i když k ní rozhodně blíže měli domácí, kteří nevyužili čtyři početní výhody, a sami nefaulovali ani jednou. Při první přesilovce měl velkou šanci veterán Lubina, ale minul Trvajovu klec. Nedisciplinovaně hrající Orli ale jinak neměli až tolik práce, jak by se dalo očekávat. Další oslabení přečkali v poklidu, Moelleru se příliš nedařilo založit kloudnou útočnou akci, i když měl optickou převahu a svého soupeře v počtu střel předčil. Znojmo se totiž dostalo výrazněji ke slovu až ve druhé polovině třetiny brejky Ludvíka a Erata, se kterými si ale Pardubičtí poradili. Před přestávkou mohl své bývalé spoluhráče rozesmutnit útočník Vorel, který na východě Čech hostuje z Plzně, avšak Trvajova lapačka sáhla po puku včas.

Druhé dějství už bylo pro oko diváka pohlednější a zajímavější. Začalo šancemi na obou stranách a v 27. minutě přišel první gól. Pardubický Tvrdík po rychlé akci trefil z několika metrů přesně vrchní síťku znojemské brány. Domácí potom dostali Orly trochu pod tlak, ale faulovali, takže se z něj hosté na chvíli vymanili. Jenže potrestaný Korhoň se hned po svém návratu na led postaral o dvoubrankové vedení svého týmu, když doklepl do sítě Snopkovu střelu. Znojmo se ale nevzdalo a začalo usilovně bojovat. Uram a po něm Pucher se však neprosadili. Kapitán Orlů to pak zkusil znovu o chvíli později, když si před Svobodou pohrál s Eratovou přihrávkou a v čase 36:49 snížil skóre. Hned vzápětí přečíslili pardubickou obranu Petrakov v Uramem, ale finální „ruskou“ přihrávku osamocený bek Čáslava zachytil. Těsně před sirénou ještě provětral Trvajovu rukavici další ex-Orel Havíř tvrdou střelou.

Na začátku třetí části utrpěli zranění dva hráči – pardubický Miro Hlinka a znojemský Mikulík, jehož obličej zasáhl vysokou holí Vorel a šel za to pykat na čtyři minuty. Znojemští se snažili toho využít, ale pokusy Erata, Bičánka a Pláška byly neúspěšné, stejně jako Němečkova tečovaná střela, která si to namířila pouze do tyče Svobodovy klece. Po chvíli Orli zahrozili třetí útočnou formací, ale Svoboda jejich nátlak ustál. Na druhé straně měl potom štěstí Trvaj, který vyjel z brány proti Sýkorovi, ale minul puk. Ten se ale hráčům Moelleru nepodařilo dopravit do zívající orlí svatyně. Minuty ubývaly a Znojmu se nedařilo vypracovat si šanci, kterou by se pokusilo vyrovnat. Nepomohla mu ani power play v závěru zápasu, a tři body tak zůstaly na východě Čech.

Jiří Šejba (Pardubice): První dvě třetiny jsme si i díky přesilovkám dokázali vypracovat šance, ten hokej byl z našeho pohledu takový, jaký jsme se klukům snažili vštípit během přestávky. Znojmo bylo velmi dobře připravené, bylo štěstí, že jsme dávali góly jen my. Za stavu 2:0 jsme zničehonic vzadu začali zmatkovat, ve třetí třetině už jsme se jen bránili a jen díky Adamovi jsme ten zápas dotáhli do vítězného konce.

Miloslav Hořava (Znojmo): Myslím, že jsme viděli velice dobré utkání, ve kterém měli domácí trochu víc štěstí. My jsme si tady nezasloužili prohrát, protože jsme ve třetí třetině byli jasně lepším týmem. V první a druhé třetině jsme byli pod tlakem vinou přesilových her.