Pardubice
1/3
2/3

Pardubice si odvážejí ze Znojma bod

Z n o j m o - Až do prodloužení dospělo utkání mezi Znojmem a Pardubicemi. V první třetině Orly podržel Tomáš Duba, i když v samém závěru inkasoval z hole Petra Sýkory, inkasoval, Adam Svoboda čelil jen několika šancím domácích. Ve druhé třetině se Znojmo dostalo do vedení brankami <b>Urama</b> a <b>Benáka</b>, který využil početní výhodu pěti proti třem. Orli zvýšili náskok nad lídrem tabulky <b>Pucherovou</b> brankou ve vlastním oslabení, ovšem Pardubice dokázaly srovnat a utkání dospělo do prodloužení, ve kterém přes atraktivní podívanou rozhodující gól nepřišel.
Utkání začalo pomalejším tempem, které se však brzy vystupňovalo v rychlý a svižný hokej s mnoha šancemi na obou stranách, i když kombinační hra často vázla. Do první vážnější šance se dostal po objetí Dubovy branky Lubina, domácí gólman však jeho pokus kryl. Při vyloučení Mojžíše sehrálo Znojmo velmi dobře oslabení a v následné přesilové hře zahrozila před Svobodou Pucherova pětka. Potom přišly Dubovy chvíle, když se štěstím zastavil Razingarovu střelu mezi betony, vzápětí si poradil se šancemi Dopity a P. Sýkory. Při ponechané početní výhodě za Razingarův faul se netrefil zblízka po otočce Procházka a Haman netrefil odkrytý růžek branky. Čtrnáct vteřin před koncem třetiny však přišlo potrestání Němečkova vyloučení z hole P. Sýkory, ke kterému se dostal náhodně odražený puk.

Orli se po gólu do šatny nesložili a hned v úvodu druhé třetiny měli několik slibných šancí. Vyrovnání zajistil ve 24. minutě Uram, který dostal krásný pas z modré čáry od Němečka a poslal Svobodovi puk po ledě k tyči. Oba týmy potom měly několik šancí, Duba se zaskvěl zejména při náporu „Pardubických miminek“ v 27. minutě, o chvíli později začaroval semaforem proti střele Janeckého. Přesilovku Znojma 5 na 3 dokázal využít Benák nechytalenou bombou z 30. minuty. Další šance na straně Znojma měli Plášek, Procházka a Erat, Pardubice hrozily Mudrochem a Mrázkem a třetina se dohrávala ve vysokém nasazení.

V poslední části dostal tvrdý zásah Svoboda a chvíli ležel na ledě. Znojmu se vstup vydařil lépe, když Pucher ujel ve vlastním oslabení a střelou do horního růžku nedal pardubickému gólmanovi šanci. Hosté se však znenadání zvedli a dvěma brankami v rozmezí čtyř minut skóre srovnali. Nejprve se ve 47. minutě odrazila Kolářova střela od břevna do Dubovy branky, v 51. minutě ho při dvojnásobné přesilovce Východočechů propálil Novotný od modré. O minutu později byl vyloučen Snopek na 10 minut za nesportovní chování. Rozhodčí Venglář měl poté několik dalších nesmyslných výroků, kterými narušil průběh utkání a roznítil vášně na obou stránách kluziště i mezi diváky. Třetina se dohrávala nesoustředěně a směřovala do prodloužení.

V nastaveném čase se nejprve neprosadili Pištek s Lubinou, následně byl vyloučen Zábranský a domácím se naskytla početní výhoda 4 na 3. Pucher pak ve vyložené šanci netrefil odkrytou část Svobodovy svatyně. Když před ním ještě neúspěšně dotíral Pardavý, vzal si trenér Říha oddechový čas, ovšem výsledek se již neměnil.

Milan Kastner (Znojmo): Hráli jsme ze začátku trošku zaskočeně. Nehráli jsme s lehkostí. Druhá třetina a začátek třetí byly z naší strany určitě velmi dobré. Za stavu 3:1 jsme byli trošku přibrždění vyloučeními a následným srovnáním skóre. Zbytečně se pak utkání dohrávalo v nervózním prostředí, ale i tak si myslím, že utkání patřilo k těm lepším.

Miloš Říha (Pardubice): Bylo to určitě vynikající utkání, hlavně první dvě třetiny, kdy se hrálo nahoru dolů, byla spousta šancí jak na jedné, tak na druhé straně. Bylo jen škoda, že třetí třetina byla rozkouskovaná. Jsem hlavně spokojen s tím, že se mužstvo za stavu 3:1 zvedlo a jsem rád, že jsme si odvezli bod.