Linz
1/3
2/3

Parádní vstup do sezóny! Číp vystřelil Orlům dva body v prodloužení

Znojemští hokejisté vítězí v prvním zápase nové sezóny! Ten dospěl za stavu 2:2 do prodloužení, které rychle ukončil Radek Číp a zajistil tak Orlům první dva body do tabulky.

První zápas sezóny 2017/2018 odstartoval v Nevoga aréně při naprosto skvělé atmosféře, o kterou se postaraly oba tábory, tedy jak domácí fanoušci, tak i příznivci Linze, kteří dorazili v hojném počtu. A brzy se tribuny otřásaly ještě víc. Necelé tři minuty stačily Orlům k tomu, aby se poprvé zaradovali. Po vyhraném buly dostal přihrávku na modrou čáru Jan Pohl a přes skrumáž těl před Ouzasem prošla jeho rána do sítě. Záhy začali vylučovat rozhodčí na obou stranách, Znojmo se dokonce muselo bránit celé čtyři minuty. Schwarz dlouho odolával. Poradil si s brejkem DaSilvy i několika dalšími nebezpečnými situacemi. Vyzrál na něj až Joel Brody, jenž z ideální pozice v kruhu překonal skvěle chytajícího brankáře.

Výborný Schwarz i nadále držel svůj tým, který se začínal dostávat pod tlak, a když už byl i znojemský gólman překonán, pomohla proti pokusu Schofielda tyčka. Až v závěru třetiny se zase ozvali Orli, jak jinak v početní výhodě. Yellow Horn pořádně rozčeřil vody před Ouzasem, nejprve geniální přihrávkou našel před bránou Bartoše, jenž však v tísni mířil jen mimo tři tyče, poté dvakrát sám tvrdě pálil. Skóre 1:1 už však zůstalo nezměněno.

Linzi v prostřední části hry stačila necelá minuta a mohl se těšit z vedení. Dan DaSilva projel znojemskou obranou a nenechal Schwarzovi šanci. Orly inkasovaný gól nepoložil a velmi rychle reagovali. I když trochu nečekaně. Patrik Novák poslal jen lehkou střelu na Ouzase, který si však k překvapení samotného střelce nechal kotouč proklouznout až za svá záda. V další části pohledné a zajímavě rozehrané partie se na gól čekalo. Linz si počínal v útoku nebezpečněji, nicméně Schwarz nebyl snadná překážka. Až v závěru se pěkně přiostřilo při početní výhodě Linze pět na tři. Po ataku na Schwarze padaly přilby a rukavice v ne zrovna férových bojích při přesile Rakušanů. Co však zůstalo i nadále smírné, byl průběžný stav.

V úvodu třetí třetiny se Znojemští dostali pod tlak soupeře, vymanili se z něj až díky další potyčce a následné početní výhodě. Orli ale pohrdli hned dvěma přesilovkám krátce po sobě, i když zvlášť Němec měl na konci té druhé obrovskou šanci pohnout se skóre. Přesným střelám se však nedařilo ani na jedné straně a času ubývalo. Čtyři minuty před sirénou se k trestnému nájezdu postavil Erik Němec, ale Ouzas jeho pokus našel ve své výstroji. O chvíli později se urodila další velká šance domácích, ale ani Bartošův pokus nezaplul do sítě. Hra se tak přehoupla do prodloužení.

Z pěti minut nestačila uplynout ani jedna a bylo rozhodnuto. Radek Číp si nabruslil do předbrankového prostoru a nekompromisně prostřelil gólmana.

Roman Šimíček (Znojmo): Zápas byl vyrovnaný. Věděli jsme, že k nám přijíždí kvalitní soupeř, který má ambice bojovat o prvenství v lize. Od půlky zápasu, si myslím, že bylo na ledě jen jedno mužstvo, kterým jsme byli my. Zúročili jsme tvrdou letní dřinu a ve třetí třetině drželi soupeře pod tlakem. Bohužel nám to tam nespadlo, ale díky Bohu jsme získali dva body v prodloužení. Nemám problém s tím, když se postavíme za svého brankáře, pokud do něj soupeř najíždí. V první třetině jsme ale hráli spoustu zbytečných oslabení, což si nemůžeme dovolit.