Sparta
1/3
2/3

Report ze zápasu ZNO vs. SPA (3:2)

Střela obránce Karla Soudka pouhých 41 sekund před koncem nastaveného času rozhodla o dvou bodech pro domácí hokejisty Znojma v utkání s úřadujícím mistrem Spartou. Hosté vedli už 2:0, ale nakonec si odvezli jen jeden bod.

Domácí začali lépe, dostávali se do šancí, ale zejména Jantovský jich několik zahodil a napodobili ho i Pucher a Plášek. Po polovině první části se začali osmělovat také sparťané, Svoboda měl stále více práce, ale stejně jako Bříza na druhé straně udržel v prvních dvaceti minutách čisté konto.

V podobném duchu začala i druhá třetina. Hned na počátku likvidoval Bříza tvrdou Pláškovu ránu a na druhé straně Svoboda zasahoval při střele Kratěny. Pak se ale trefil hostující Patrik Martinec, kterému domácí před svoji brankou nechali trestuhodně mnoho prostoru i času. Po půl minutě pro změnu Znojemští nechali za svými zády volného Sivka a bylo to 0:2. Znojmo ale stihlo rychle kontrovat. Při vyloučení Žemličky se po ideální přihrávce Kumstáta trefil zblízka Fink, vzápětí ještě neproměnil slibnou šanci Pucher, ale napravil to znojemský obránce Havíř.

Zcela otočit výsledek mohl ve vlastním oslabení Fink, ale před prázdnou svatyní hostů se mu zamotal puk mezi brusle. V úvodu třetí třetiny sice Kratěna lízl horní tyč, ale pak se obě mužstva začala obávat o výsledek a úroveň zápasu poklesla a skóre se až do konce normální hrací doby nezměnilo. V prodloužení dal hostům velko šanci Milan Procházka, který fauloval a dostal dvě minuty a navíc osobní trest. Pražané zamkli Orly před jejich vlastní branku, Sivek nastřelil tyč, ale výhodu hosté nevyužili. Naopak o dvou bodech pro Znojmo rozhodl těsně před koncem Soudek.

Pavel Pazourek (Znojmo): "Dvě třetiny se střídaly šance na obou stranách, v té poslední si už každý hlídal alespoň bod. Musím ocenit, že jsme se dokázali za nepříznivého stavu zvednout a v prodloužení ubránili oslabení ve třech. Opět nás podržel brankář Svoboda."

Pavel Hynek (Sparta): "Měli jsme zápas výborně rozehraný, ale zbytečně jsme pustili soupeře zpátky do hry. V prodloužení jsme měli rozhodnout při přesilovce čtyři na tři, ale štěstí se nakonec přiklonilo na stranu domácích."