Liberec
1/3
2/3

Orlům utekly tři body o tygří chlup

Z n o j m o - Během 43 vteřin se v první třetině měnilo třikrát skóre. Tygrům, které trápila střelecká produktivita, stačilo 23 vteřin na vstřelení dvou branek, ale Znojmo pohotově za dalších 20 vtěřin odpovědělo brankou <b>Pardavého</b>. Poté rozehrál svůj part znojemský první útok a nejdříve <b>Uram</b> a pak <b>Pucher</b> dostali Znojmo do vedení. Chybou v obraně však přišlo Znojmo o tři body v závěru utkání. Vítězství v prodloužení nakonec zajistil <b>Křetínský</b>.
Aktivnějším týmem bylo zpočátku utkání Znojmo. Trávilo více času před libereckou bránou než jeho soupeř, ale skóre se podařilo otevřít v 11. minutě právě Libereckým. Nejdříve skóroval Kašpařík a za 23 vtěřin jej následoval obránce Jiruš, jenž zavěsil po přihrávce z vhazování od modré. Orly rychlé vedení Tygrů nezaskočilo a za 20 vteřin upravil skóre Pardavý, který tečoval Havířovu dělovku. Znojmu se naskytly během první třetiny tři přesilové hry, které však nedokázali využít.

Lepší nástup do druhé třetiny měl Liberec, ale Znojmo se jeho tlaku vzpeřelo a ve 24. minutě vyrovnalo utkání po ukázkové souhře útočného tria Barus, Pucher, Uram, kdy posledně jmenovaný zavěsil do prázdné brány. Vyrovnání skóre přineslo pohledný hokej na obou stranách, který po polovině utkání přešel v opatrné hlídání obranných třetin, zřídka přerušované brejkovými situacemi. Oba brankáři kralovali. Do vedení se poprvé Znojmo dostalo až před koncem třetiny. Uram tentokrát nechal vyniknout kapitána Puchera, který nechytatelnou bombou z kruhu nedal Svobodovi šanci.

Začátkem třetí třetiny se hrál opatrný hokej. Jak Znojmo, tak i Liberec se spoléhali na zabezpečenou obranu a překvapivé brejky. Ve snaze udržet skóre stáhlo Znojmo v poslední desetiminutovce hru na tři pětky, ale hrubou chybu ve znojemské obraně minutu a osm vteřin před koncem třetiny ztrestal Plodek.

V prodloužení Znojmo nic neponechalo náhodě, zatlačilo Liberec a pohotovou střelou obránce Křetínského nakonec strhlo vítězství na svou stranu.

Záznam online přenosu

Karel Dvořák (Liberec): Před zápasem jsme si říkali, že kdybychom tady uhráli bod, bylo by to pro nás výborný. Po našem velmi špatném výkoně na Kladně jsme potřebovali bodovat. Začali jsme velmi dobře, až na první minutu utkání, pak jsme vedli 2:0. Škoda, že jsme tu první třetinu tak nepřečkali. Domácí by z toho asi byli víc nervózní a daleko víc by se trápili. Pak zápas otočili a jsme rádi, že jsme to uhráli aspoň na bod. Jsme spokojeni, ale škoda, škoda…

Milan Kastner (Znojmo): Začali jsme velmi dobře, měli jsme dvě tři šance. Potom jsme nevím proč přestali hrát a dostali jsme dva góly od modré čáry. Pak jsme nebyli schopni si skoro ani nahrát a měli jsme štěstí, že jsme dali podobný gól jako Liberec. To nás postavilo na nohy do druhé třetiny, kdy už to vypadalo velice dobře a dokázali jsme vývoj zápasu otočit. I třetí třetinu jsme hráli důsledně, dobře do obrany, měli jsme i několik slibných šancí náskok zvýšit. Těsně před koncem jsme nesmyslně zahráli v naší třetině a pykali jsme za to vyrovnáním. Je dobře, že jsme v prodloužení ten další bod navíc vybojovali. Vzhledem k průběhu zápasu jsme se ziskem dvou bodů spokojeni.