Vítkovice
1/3
2/3

Orlům se na úvod přípravy nedařilo

Domácí celek poprvé inkasoval hned v úvodní minutě, a také v další fázi zápasu za svým soupeřem zaostával, hosté ze severní Moravy nakonec skórovali celkem sedmkrát. Znojemští hokejisté se zmohli pouze na čestný úspěch.

Pro Vítkovice šlo o druhé přípravné utkání, což bylo na ledě vidět již od úvodního vhazování. Hned v první minutě našel Kovář přesným pasem Ivana Baranku, který nedal Nechvátalovi střelou pod rukou sebemenší šanci. Postupně se Znojemští začali oklepávat a z výhodné pozice pálil Tomas, Šulák a McMonagle, ovšem ani to Orlům nebylo nic platné. Do útoku se totiž vydal Patrik Zdráhal a Ivan Baranka. Prvně jmenovaný pak z dorážky zvýšil na 0:2.

Ve druhé třetině nadále dominovali hosté. Ve třiadvacáté minutě Balán nahodil kotouč na bránu a Roman Szturc jej povedeně tečoval za Nechvátalova záda. O sedm minut později Znojmo prohrávalo už o čtyři branky, když Rostislav Olesz tvrdě vystřelil od modré a propálil vše, co mu stálo v cestě. Dalším špatným znamením pro trenéra Režnara mohly být šance Zdráhala a Olesze, ty však gólem neskončily. Před koncem druhé části se Ostravští už dočkali. Od modré napřáhl Ondřej Roman a jeho prudkou ránu Nechvátal ve shluku hráčů před sebou neměl šanci vidět - 0:5.

Třetí perioda začala stejně, jako skončila ta předchozí. Jakub Illéš se rozjel sám proti bráně a zakončil s hokejkou mezi nohama. Ve 48. minutě se už mohli domácí fanoušci radovat. Polák Patrik Wronka nádhernou přihrávkou našel rozjetého Čípa, jehož únik sice Bartošák vychytal, následnou dorážku Kevina Bruijstena už ale chytit nedokázal - 1:6. Radost z branky jakoby Orlům nalila krev do žil. Ani obrovské šance Puchera a Vodného ale v síti neskončily. V šestapadesáté minutě to bylo znovu o šest branek, když Kucsera našel ukázkovým pasem volného Lukáše Kloka, který se nemýlil. Znojmo tak úvodní přípravný zápas výsledkově nezvládlo a prohrálo 1:7.

Jiří Režnar (Znojmo): Bylo to první utkání a začátek byl docela slušný, pak jsme ale dostali góly po hloupých chybách. Máme teď hodně materiálu na to, abychom se do dalších zápasů připravili a byli na sto procent připravení do prvního mistrovského utkání.

Jakub Petr (Vítkovice): Výsledek je uspokojivý. To, co jsme chtěli od hráčů vidět, tak hráči hráli. Je to ale teprve začátek sezóny a pořád je spousta věcí ke zlepšení. Na hráče jsme apelovali, aby do zápasu dali vše, protože jsme si Znojmo vybrali sami za soupeře. Víme, jakou hrou se prezentovali loni, kdy se dostali do finále EBEL, ale hlavně jsme věděli, jak přistoupili loni k přípravným zápasům s extraligovými týmy.