2/3
59'
34'

Orli vzdorovali, dotahovali, v Bolzanu ale neuspěli

Letošní play-off začalo pro znojemské hráče porážkou. Na ledě vítěze základní části Bolzana sice sehráli důstojnou partii, přesto s italským soupeřem padli 1:3. Druhý zápas se hraje již v pátek ve Znojmě.

Znojemští hokejisté vstoupili do letošního play-off brzkou přesilovkou, kterou se jim však nepodařilo zužitkovat. První vážnější situace zápasu tak nastala v jedenácté minutě, kdy Lassila ve velké šanci vychytal Bardara. Své příležitosti si vypracovali také Orli, Radim Matúš ovšem ani jednou neuspěl. Při druhém pokusu poslal kotouč jen na horní síťku. Dvě minuty před koncem třetiny se Jihomoravané dostali do problémů, hráli oslabení tři proti pěti, které předčasně skončilo po brance Marca Insama.

Druhá třetina začala v poklidnějším tempu, dlouho se hrálo bez přerušení. To více svědčilo domácím. Bardar nejprve ztroskotal na Lassilovi, o chvíli později ale již uspěl Markus Poukkula, který nikým neatakován úspěšně zakončil. Bolzano vzápětí mohlo navýšit své vedení, Lassila ale dokázal výborně vyjet proti Micelimu. Orli se co nejrychleji snažili o snížení, zajímavě rozvíjející příležitosti zprvu dopadly neúspěchem. Prosadili se tak ve čtyřiatřicáté minutě, kdy Brandon Burlon nahodil puk od modré a s trochou štěstí ho dostal až za Irvinga. Hosté mohli srovnat, nevyužili ovšem přesilovou hru. V závěru třetiny se ještě blýskl výborný Lassila.

Třetí část začala pořádně zostra. Rob Flick v úvodu třetiny nepřekonal Irvinga, brejk dva na jednoho nesvědčil Matušovi. Následně se do dvou velkých šancí dostalo Bolzano, skvělé zákroky ale znovu předvedl Lassila. Hra se uklidnila a další zajímavá příležitost tak přišla až v pětapadesáté minutě, kombinace domácích však v brance neskončila. Znojemští se v závěru pokusili o hru bez brankáře. McRae svoji šanci nezužitkoval, na druhé straně se z branky radoval Marco Insam. Jihomoravané ještě jednou odvolali Lassilu, ke změně skóre to ale již nevedlo.

Jiří Beroun (Znojmo): Měli jsme zbytečně moc vyloučených, což zápas ovlivnilo. Pak hrajete s osmi hráči, kteří brání, a to stojí síly. Chce se to ještě více tlačit a dostávat do střelby. Některé věci, které jsme si řekli, fungovaly. Je ale potřeba být ještě agresivnější v útočném pásmu, déle se držet na kotouči. Bolzano je bruslivý a individuálně zdatný tým. Doma nás čeká podobný zápas se spoustou soubojů, který bude podle mě rozhodovat jeden, dva góly.