Přípravné zápasy - ne 2. 9. 2018
turnaj
Poprad

Orli ve finále Tatranského poháru podlehli Popradu a skončili druzí

Na první branku se v Popradu čekalo až téměř do konce druhé třetiny, když udeřili domácí. Po dalším rychlém gólu na začátku třetí části Orli sice dokázali snížit, na další dvě trefy Popradu už ale odpověď nenašli. Znojemští tak na Tatranském poháru skončili těsně pod vrcholem.

Od začátku zápasu se hrála vyrovnaná partie a ani jeden z týmů nechtěl udělat zbytečnou chybu, tudíž ani gólmani neměli příliš mnoho práce. Jedinou nebezpečnější šanci si vypracoval domácí Poprad, když Paločko našel před brankou Takáče, který střílel mezi nohy Nechvátala, znojemský gólman ale ukázal dobrý reflex.

Druhá část hry začala stejně jako ta první. Diváci v hale sledovali defenzivní partii a čekání na chybu soupeře. Jednu takovou mohl využít Luciani, když se dostal až mezi kruhy a svižnou ranou mířil nad lapačku, slovinský gólman Gračnar však vytáhl parádní zákrok.

První branka přišla až v osmatřicáté minutě. Přesilovku pět na tři využil Lukáš Kozák, jenž stál u pravé tyče a nekompromisní ranou překonal Nechvátala. Dvacet sekund před koncem třetiny pak mohl vyrovnat Lattner, kdyby netrefil jen levou tyč.

Hned na startu třetí třetiny Poprad navýšil svůj náskok už na rozdíl dvou branek. Svitana totiž od zadního mantinelu našel v předbrankovém prostoru úplně volného Samuela Mlynaroviče a ten tvrdou ranou Nechvátalovi nedal žádnou šanci. V sedmačtyřicáté minutě střetnutí už se však Znojemští dočkali. Po tlaku v brankovišti se k puku dostal Alllan McPherson a reflexivně dorazil do odkryté branky.

Orli museli otevřít hru a domácí hokejisté měli více prostoru ve svém útočném pásmu. Pět minut před koncem základní hrací doby se prosadil Dávid Bondra, přesně o dvě minuty později pak Samuel Takáč. Orli ještě na konci mohli alespoň snížit, ale přesilovou hru nevyužili. Na Tatranském poháru tak skončili druzí.