1:1, 0:2, 3:1 - 1:0
1/3
2/3

Orli v Praze neudrželi dvoubrankový náskok

<em>Praha</em> - Orli vedli na Spartě ještě v šestapadesáté minutě 4:2, když se postupně trefili Demel, Dopita, Erat a Chvátal. Jenže pak Kameše překonali Melichárek s Tonem. Utkání tedy dospělo do prodloužení, v kterém znojemské obraně ujel Petr Nedvěd a střelou nad lapačku rozhodl o výhře Pražanů 5:4.

Poprvé od vítězného utkání s Pardubicemi ve finále loňského ročníku extraligy se do branky Sparty postavil Tomáš Duba. Jako první ho ohrozil Chmelíř střelou od modré. Následně ho nepřekvapil ani Beroun střelou z téměř nulového úhlu. Sparta se dostala ke střele až v přesilovce, ale opravdová šance přišla až po jejím skončení. Štrba si nabruslil před Kameše a rozezvučel břevno. O dvě minuty později se sám před brankářem objevil Zelenka, ale neprostřelil jej. V minutě třinácté už domácí fanoušky rozjásal Petr Nedvěd, který zakončil pohlednou kombinaci prvního útoku vstřelil svůj první gól v přípravě. Domácí útočník s číslem 27 na dresu byl při chuti a svou další střelou orazítkoval tyč. Tři minuty před koncem první třetiny se radovali Znojemští. Erat se dostal k Dubou vyraženému puku a přihrál nikým nehlídanému Demlovi, který již měl s dorážkou do odkryté klece lehkou práci. V samotném závěru třetiny ještě tečoval Ptáčkovu střelu Podlešák do chráničů Kameše.

V druhém dějství se jako první do šance probíjel Vaic, jeho střela však v síti neskončila. Další okamžiky patřily Znojmu. Nejprve stříleli Čachotský a Beroun, poté najížděl z pravé strany Padělek, Jaroslav Svoboda dokonce nastřelil tyčku domácí branky. Tlak hostů kulminoval v přesilové hře po vyloučení Hanzlíka, obrana Sparty však odolala. Petr Ton v polovině základní hrací doby střílel pouze do Kamešova ramene. Znojemský vůdce Dopita poslal hosty do vedení v čase 12:35. Chvátal střílel a Dopita tečoval puk nechytatelně nad Dubův beton. Další příležitost měl agilní Padělek, Duba jeho pokus kryl. Chvilková bezmoc Sparty vyústila v gól Erata. Další úspěšnou tečí se Znojmo dostalo do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině už hájil svatyni Sparty Štefl. Brzy mohl sledovat, jak jeho kolega na druhé straně zneškodňuje nájezd Hromase a Vykoukalovu střelu z vrcholu kruhů. Sám pak nemusel zasahovat proti Demelově pokusu, který se nevešel mezi tyče branky. Druhý gól Sparty vstřelil David Švagrovský po přihrávce od Jiřího Zelenky. Poté oba brankáři čelili dalekonosným pokusům od modré čáry z hole Padělka na jedné straně a z hole Jaroslava Nedvěda na straně druhé. Stejným způsobem uspěl až Marek Chvátal, který po buly prostřelil vše co mu stálo v cestě – 2:4. Se šancemi Sparty na vítězství to vypadalo všelijak, ale když Tibor Melichárek střelou po ledě obelstil Kameše, domácí vycítili šanci na zvrat. Vyrovnáno bylo v 58. minutě. Nejprve ještě Kameš vytěsnil střelu Vaice, na následnou ránu Tona už nestačil.

V prodloužení se ujala hned první akce Sparty. Jaroslav Nedvěd našel perfektním pasem přes celé hřiště svého bratra Petra a ten v samostatném úniku mířil přesně. Petr Nedvěd tak vstřelil svůj druhý gól v utkání. V dalším pokračování prodloužení Melichárek Kameše nepřehodil a velkou šanci promrhal i Padělek, který nedokázal dotlačit kotouč do opuštěné klece.

Po skončení prodloužení se jely ještě samostatné nájezdy, na které se do branky vrátil Duba. V první sérii našel mezeru mezi Dubovými betony Selingr. Na druhé straně vyrovnával obvyklým blafákem do bekhendu Ton. Erat mířil nad Dubovu branku. Petr Nedvěd nedal Kamešovi šanci střelou nad beton. Padělek Dubu překonal forhendovou kličkou. Melichárek prostřelil Kameše mezi nohama. Kucharczyk střílel tvrdě, ale jen do břevna. Martin Štrba přestřelil. Jaroslav Svoboda zahrál na tyčku branky. Michal Sivek trefil kotouč přesně pod víko. V nájezdech tedy Sparta zvítězila 4:2.